מנהלת חדשה לספריית החומרים במוזיאון העיצוב חולון

שירה שובל, בוגרת מחלקת עיצוב טקסטיל בשנקר, החלה את דרכה במוזיאון לפני כשנתיים. הספרייה מתווכת בין אנשי מקצוע ליצרנים וספקים של חומרים

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער

שירה שובל, בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר, מונתה למנהלת ספריית החומרים של מוזיאון העיצוב חולון. שובל, בת 30, הצטרפה למוזיאון כחלק מצוות ההדרכה הראשון שלו בפברואר 2010. במהלך השנתיים האחרונות עבדה בצוות ספריית החומרים וכתבה למגזין האינטרנטי שלו. במקביל, מאז סיום לימודיה, שובל יוצרת בסטודיו משותף בתל אביב שבו היא עוסקת בטקסטיל בעבודות המשלבות ציור, צילום, הדפסה, סריגה ואריגה.

ספריית החומרים משרתת את העוסקים בתחומי העיצוב והאדריכלות, ההנדסה, התעשייה והאקדמיה, ותפקידה לספק מידע על המתחדש בעולם החומרים. היא נפתחה בראשית 2008 בתמיכת עיריית חולון ומשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה (תמ"ת), כחלק ממתחם מדיטק חולון ומוזיאון העיצוב. מטרה לשמש גורם מתווך בין אנשי המקצוע לבין יצרני וספקי החומרים, למטרות עסקיות ולשיתופי פעולה.

"הספרייה נפתחה לקהל לפני ארבע שנים, והיא עדיין גוף צעיר שפתוח לפרשנות וליוזמות חדשות", אמרה שובל, והוסיפה כי היא "רואה בספרייה מנוע לחדשנות בתחום החומר, ורוצה לעודד מעצבים המפתחים חומרים חדשים ולחזק את קשרי הספרייה עם האקדמיות לעיצוב בארץ ובעולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ