פורסמה תוכנית התערוכות של מוזיאון העיצוב חולון

המוזיאון יציג ב-2013 מחווה ללאה גוטליב ותערוכת אופניים

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער

מוזיאון העיצוב חולון פירסם את תוכנית התערוכות שלו לשנת 2013 שתכלול שלוש תערוכות מקוריות: תערוכת מחווה למעצבת האופנה לאה גוטליב ז"ל, תערוכה מקורית של מעצב העל והאדריכל רון ארד, ותערוכת אופניים מאוסף מיכאל אמבאכאר.

תערוכת המחווה לגוטליב, שייסדה את מפעל בגדי הים "גוטקס", תפתח ב-19.3 לרגל שבוע העיצוב חולון ותכלול שני חלקים - היסטורי ועכשווי. הפרק ההיסטורי יציג את פועלה של גוטליב באמצעות קולקציות שעיצבה החל מסוף שנות ה-70 ועד לתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת. הפרק העכשווי יציג את בגדי הים שעיצבה המנהלת האמנותית הנוכחית של חברת גוטקס, מולי גראד, כמו גם מבט אינטימי למחשבותיהן של נשים, יוצרות, מעצבות ואוצרות עיצוב ואופנה, בנושא ״אני ובגד הים״.

התערוכה המרכזית של המוזיאון, שתיפתח בחודש יוני, תהיה תערוכת היחיד של מעצב העל והאדריכל רון ארד, שתיכנן את בניין המוזיאון. ארד, מחשובי המעצבים שפועלים כיום בעולם, יציג תערוכה מקורית של עבודותיו על התפר שבין עיצוב דיגיטלי ועיצוב מוחשי. התערוכה תעסוק בתהליכי עבודה, מקורות ההשראה ומפגשיו הרבים ברחבי העולם, עם יוצרים, אנשי מקצוע, טכנאים, אנשי תעשיה ומבצעים.

בחודש נובמבר תיפתח התערוכה “זן ואמנות עיצוב האופניים” (שם זמני). התערוכה תציג מבחר מתוך אחד האוספים הפרטיים הגדולים בעולם של אופניים, אוסף מיכאל אמבאכאר תושב וינה, לצד דגמים היסטוריים, סרטים ותהליכי פיתוח של מערכות לבוש לרוכבים, קסדות ועוד.

האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב חולון, גלית גאון, אמרה ש"שנת 2013 מסמנת עבורנו צמיחה והתבגרות. לאחר שביסס את מעמדו המקצועי, פונה המוזיאון לשנה של תערוכות עיצוב שיציגו לצד מופעים מקצועיים ומאתגרים כתערוכתו של רון ארד, תערוכות הנוגעות בחיי היום יום של כולנו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ