הצורף עתי חן הוא זוכה פרס אנדי לשנת 2014

לחן יוענק פרס כספי בגובה 50,000 שקלים; עבודותיו יוצגו במסגרת תערוכת הפרס במאי 2014 במוזיאון תל אביב לאמנות

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער

הצורף עתי חן הוא זוכה פרס אנדי לאומנויות עכשוויות לשנת 2014 מייסודו של צ'ארלס ברונפמן ומוזיאון תל אביב לאמנות. חן, יליד 1979, הוא בוגר המחלקה לצורפות ואופנה באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, ולימודי המשך במחלקה לצורפות ואובייקטים באקדמיה לאומנות במינכן, גרמניה. בחמש וחצי השנים האחרונות הוא חי במינכן, שהפכה במחצית השנייה של המאה ה-20 למרכז צורפות עכשווית. בעשור האחרון הוא הציג בתערוכות קבוצתיות רבות, כמו "תענוגות לא צפויים" שמוצגת בימים אלו במוזיאון העיצוב בלונדון וזכה במגוון פרסים, בהם מלגת קרן אמריקה-ישראל ופרס הרברט הופמן שמוענק כל שנה בתערוכת ה"שמוק" הבינלאומית.

לדברי חבר השופטים, "גוף העבודה הפיוטי שפיתח חן, בשאיפה להנציח את האינדיבידואל כמו גם להגיב על הפוליטי, חוצה גבולות בין האורגני ללא אורגני. עבודותיו מייצגות עולם ויזואלי המדבר על כליה ובו זמנית על תחייה, מייצג תנועה ומבע העובר מבעד לשכבות המתכת ושכבות הנייר הצבועות". לחן יוענק פרס כספי בגובה 50,000 שקלים; עבודותיו יוצגו במסגרת תערוכת הפרס במאי 2014 במוזיאון תל אביב לאמנות, כשבמקביל לתערוכה ייצא לאור גם קטלוג; ושתיים מעבודותיו יירכשו לאוספי מוזיאון תל אביב לאמנות ומוזיאון ישראל, ירושלים.

עתי חן. "גוף עבודה פיוטי"צילום: גרגורי לרין
"Hunted head" - סיכת כסף, ברזל ונירוסטה של עתי חןצילום: עתי חן

פרס אנדי, מייסודו של צ'ארלס ברונפמן, מוענק ליוצרים מצטיינים בתחומי הקרמיקה, הצורפות, הטקסטיל, האופנה והזכוכית. הפרס נוסד בשנת 2005 במטרה לתמוך בתחומי האומנויות העכשוויות, מתוך אמונה באיכותה של האומנות הנוצרת בארץ. השנה כלל חבר השופטים את רבקה סקר, מייסדת Artis וחברה בוועדת ההיגוי של הפרס; נירית נלסון, אוצרת ומנהלת המרכז לאמנות חזותית Jcva, ירושלים; עידו ברונו, מעצב תעשייתי ומרצה בכיר במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל; ומאירה יגיד חיימוביץ, אוצרת המחלקה לעיצוב ואדריכלות במוזיאון תל אביב לאמנות. תערוכת הפרס של הזוכות לשנת 2013 - הקרמיקאית מיה מוצ'בסקי פרנס ומעצבת הטקסטיל גלי כנעני - תתקיים בהמשך השנה במוזיאון תל אביב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ