פרס העיצוב של מוזיאון העיצוב בלונדון ניתן לעיצוב מחדש של אתר ממשלת בריטניה

דייאן סודג'יק, מנהל מוזיאון העיצוב, אמר שאתר האינטרנט החדש "הופך את החיים של מיליוני אנשים לטובים יותר. הוא נראה אלגנטי, הוא הפול סמית' של אתרי אינטרנט"

יובל סער
יובל סער

העיצוב מחדש של אתר האינטרנט של ממשלת בריטניה - GOV.UK - זכה בפרס העיצוב לשנת 2013 של מוזיאון העיצוב בלונדון. דייאן סודג'יק, מנהל מוזיאון העיצוב, אמר במהלך טקס הענקת הפרס שאתר האינטרנט החדש "הופך את החיים של מיליוני אנשים לטובים יותר. הוא נראה אלגנטי, הוא הפול סמית' של אתרי אינטרנט". ראש ממשלת בריטניה, דייוויד קמרון, התייחס אף הוא לזכייה בפרס, אמר שהוא שמח על הניצחון, והוסיף ש"הממשלה הזו מחויבת לפעול בשקיפות המרבית ביותר. בפעם הראשונה אנשים יכולים לגלות מה קורה בתוך הממשלה, הכל במקום אחד, בצורה ברורה ועקבית. זו דוגמה נוספת לכישרון הבריטי בעיצוב שבולט בכל העולם".

האתר תוכנן על ידי צוות שהוביל המעצב בן טרט (Ben Terrett), במטרה לאחד את אלפי האתרים שהפעילה הממשלה הבריטית לאתר אחד בלבד, וכתוצאה מכך גם לתת שירות יותר טוב לאזרח וגם לחסוך בכסף. לפי טרט, הרעיון המרכזי מאחורי העיצוב החדש היה להפוך את הניווט בו לפשוט ואינטואיטיבי ככל האפשר עבור המשתמש.

מתוך אתר ממשלת בריטניה

צוותו של טרט פיתח עשרה עקרונות לעיצוב טוב ובחר לפרסם אותם בתקווה שהם יהיו שימושיים למעצבים אחרים. העקרונות הם: 1. להתחיל עם צרכים 2. לעשות פחות 3. לעצב עם נתונים 4. לעשות את העבודה הקשה כדי שהתוצאה תהיה פשוטה 5. לחזור על עצמך. ואז לחזור שוב 6. לבנות להכללה 7. להבין את ההקשר 8. לבנות שירותים דיגיטליים, ולא אתרים 9. להיות עקבי, לא אחיד 10. לעשות דברים פתוחים: זה עושה את הדברים לטובים יותר.

את העיצוב המחודש של אתר ממשלת בריטניה, כמו גם את עיצובי המועמדים האחרים, אפשר לראות בתערוכת הפרס שמוצגת במוזיאון העיצוב בלונדון עד 7 ביולי.

אתר פרס מוזיאון העיצוב בלונדון

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ