הכנסת תערוך תחרות לעיצוב סמל עבורה

התחרות תתקיים בין סטודנטים לעיצוב מרחבי הארץ, ואת שלוש המועמדות הסופיות מתוך עשר שיעלו לגמר - יבחר הציבור

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער

הכנסת תקיים תחרות שבה ישתתפו סטודנטים לעיצוב גרפי מכל רחבי הארץ, ובמסגרתה הם יתבקשו להציע שפה גרפית חדשה לבית המחוקקים, שתתבטא בלוגו, סלוגן, ניירות מכתבים, כרטיסי ביקור, עיצוב אתר האינטרנט והאפליקציה הסלולרית של הכנסת, ועוד. התחרות תצא לדרך עם פתיחת שנת הלימודים האקדמית ושלביה יימשכו כארבעה חודשים. במהלך תקופה זו תקיים הכנסת ימים פתוחים המיועדים לסטודנטים לעיצוב, שבהם יתקיימו פרזנטציות אודות התחרות, סדנאות וסיורים במשכן.

בתקנות התחרות הודגש כי סמל המדינה (המנורה וענפי הזית) ישולב בעיצובים ויודגש בהם כי הכנסת נגישה לציבור וכי היא משמשת מקום לכלל הדעות בציבוריות הישראלית. עם תום ההגשות תבחן את ההצעות ועדה ציבורית, שתכלול בכירים מתחום העיצוב, חברי כנסת ועובדי כנסת בכירים. חברי הוועדה יבחרו את העולים לגמר, והציבור יוכל להצביע עבור ההצעה הנבחרת בעיניו. ההכרעה הסופית, מבין שלוש העבודות שיזכו לדירוג הגבוה ביותר, תוחזר לוועדה הציבורית וליו"ר הכנסת. ההצעה הזוכה תלווה בפרס של 10,000 שקל, ואילו כל מי שעבודתו הגיעה לשלב הסופי יקבל 2,500 שקל.

יו"ר הכנסת, יואל יולי אדלשטיין, אמר כי הוא מייחס חשיבות גדולה לפרויקט: "הגיע הזמן שהכנסת תמצא דרך לבטא את ייחודה ואת הרלוונטיות שלה לכל אזרח במדינה. בכוונתי ליטול חלק באופן אישי במפגש שיתקיים עם מאות הסטודנטים שיגיעו לכנסת". על השאלה מדוע פנתה הכנסת דווקא לסטודנטים ולא למעצבים פעילים, והאם דווקא לציבור הרחב יש כלים לבחור את הלוגו המתאים ביותר, ענה אורי מיכאל, מדוברות הכנסת: "זו היתה החלטה של צוות חשיבה ושל יו"ר הכנסת, מתוך כוונה לתת הזדמנות לדור העתיד של המעצבים בישראל. הציבור יתבקש להצביע על שלוש העבודות הנבחרות מבין עשר שיגיעו לשלב הסופי. ההכרעה על העבודה הזוכה תתקבל על ידי הוועדה הציבורית ויו"ר הכנסת אדלשטיין".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ