פרס אנדי לצורפת ורד קמינסקי

לדברי חבר השופטים, ״קמינסקי היא יוצרת ייחודית שהעמידה גוף עבודה עקבי ומשמעותי לאורך שנים"

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער

הצורפת ורד קמינסקי היא זוכת פרס אנדי לאומנויות עכשוויות לשנת 2015. פרס אנדי מייסודו של צ'ארלס ברונפמן ובחסות מוזיאון תל אביב מוענק ליוצרים מצטיינים בתחומי הקרמיקה, הצורפות, הטקסטיל, האופנה והזכוכית. הפרס נוסד בשנת 2005 במטרה לתמוך בתחומי האומנויות העכשוויות מתוך אמונה באיכותה של האומנות הנוצרת בארץ.

קמינסקי, ילידת 1953, היא בוגרת המחלקה לצורפות בבצלאל, ולימודי המשך במחלקה לצורפות באקדמיה ריטפלד, אמסטרדם. היא למדה לתואר שני במחלקה לאמנות פלסטית באוניברסיטת פריז 8 סן־דני, וכיום היא פרופסור במחלקה לצורפות בבצלאל. במשך השנים הציגה בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות רבות. עבודותיה שמורות באוספים ציבוריים רבים, ביניהם מוזיאון סטדליק, אמסטרדם; המוזיאון לאמנות דקורטיבית, פריז; והמוזיאון היהודי בניו־יורק.

בדומה לשנים קודמות גם השנה נמנו עם חבר השופטים רבקה סקר, מייסדת Artis וחברה בוועדת ההיגוי של הפרס; נירית נלסון, אוצרת ומנהלת המרכז לאמנות חזותית JCVA, ירושלים; עידו ברונו, מעצב תעשייתי ומרצה בכיר במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל; ומאירה יגיד־חיימוביץ', אוצרת המחלקה לעיצוב ואדריכלות במוזיאון תל אביב לאמנות.

ורד קמינסקי

לדברי חבר השופטים, ״קמינסקי היא יוצרת ייחודית שהעמידה גוף עבודה עקבי ומשמעותי לאורך שנים. עבודותיה, המעלות שאלות אסתטיות, בוחנות בחומרי הצורפות מבנים מתמטיים, שאותם היא מתרגמת לתלת ממד. שדה הצורפות הועשר על ידיה בחומרים ואלמנטים מקומיים כמו אבן, ברזל, בניין מצולע, גדר תיל, בגיבוי דיאלוג מתמיד עם השיח המקומי והבינלאומי בתחום״.

לקמינסקי יוענק פרס כספי של 50 אלף שקלים; עבודותיה יוצגו בתערוכת הפרס במוזיאון תל אביב לאמנות במאי 2015, בליווי קטלוג; שתיים מעבודותיה יירכשו לאוספי מוזיאון תל אביב לאמנות ומוזיאון ישראל, ירושלים. היא מצטרפת בכך לזוכים בפרס בשנים קודמות כמו שירלי בר אמוץ, צורי גואטה, עירית אבא, איתי נוי ועתי חן, שבמאי תיפתח תערוכת יחיד שלו במוזיאון תל אביב.

תכשיט שעיצבה קמינסקיצילום: ורד קמינסקי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ