נבחרו חמש הצעות הגמר ליצירת שפה עיצובית לכנסת

הציבור יבחר שלוש מתוכן, והן יחזרו לוועדה הציבורית וליו"ר הכנסת לצורך הבחירה הסופית

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער

חמש עבודות עלו לשלב הגמר בתחרות סטודנטים ליצירת שפה עיצובית חדשה לכנסת. העבודות יוצגו לבחירת הציבור באינטרנט עד סוף פברואר והציבור יתבקש להביע את דעתו עליהן. שלוש העבודות שיזכו לדירוג הגבוה ביותר יוחזרו לוועדה הציבורית וליו"ר הכנסת, יולי יואל אדלשטיין. המציע שהצעתו תזכה במקום הראשון יקבל פרס כספי בסך 10,000 שקל.

את חמש העבודות בחרה הוועדה הציבורית מבין כ–120 עבודות שהוגשו לכנסת ע"י סטודנטים לעיצוב מכל רחבי הארץ. עם חברי הוועדה הבוחרת נמנו מעצבים בכירים, אישי ציבור ובכירים בכנסת, וביניהם פרופ' דן רייזינגר, חתן פרס ישראל לעיצוב; המעצבת רות רהט; המעצב ברוך נאה; הפרסומאי גדי מרגלית, מנכ"ל לשכת הפרסום הממשלתית; חנה הרצמן, מנכ"ל עיריית חולון; מנכ"ל הכנסת, רונן פלוט; היועץ המשפטי של הכנסת, איל ינון, ובעלי תפקידים אחרים. כל העבודות נבחנו באופן אנונימי על מנת לאפשר תחרות שוויונית והוגנת ככל האפשר.

אחת מחמש ההצעות שעלו לגמרצילום: לשכת דובר הכנסת

בהוראות שקיבלו הסטודנטים נכתב כי השפה העיצובית החדשה שתיבחר אמורה לבטא באמצעים גרפיים את ייחודה של הכנסת בציבוריות הישראלית, ואת הרלוונטיות של הפרלמנט בישראל לכל אזרח במדינה. עוד נכתב כי מטרת העיצוב החדש היא להפוך את מותג "הכנסת" ואת העבודה הפרלמנטרית לרלוונטיות ונגישות לקהל הרחב; ליצור הבחנה בין הכנסת כמוסד מרכזי בדמוקרטיה הישראלית לבין ההתנהלות בזירה הפוליטית; וליצור הבחנה גרפית בין הכנסת (הרשות המחוקקת) לבין הממשלה (הרשות המבצעת). הכנסת הוגדרה כבעלת המאפיינים: כבוד, סמכותיות, פתיחות לשמיעה ולהכלה של מגוון רחב של עמדות ודעות, ופטריוטיות — אהבת המדינה.

אחת מחמש ההצעות שהגיעו לגמרצילום: לשכת דובר הכנסת

מנכ"ל הכנסת, רונן פלוט, אמר על תהליך הבחירה: "חשנו שהעבודות שעלו לשלב הבא הן אכן הבחירה הטובה והנכונה ביותר. יש בעיננו חשיבות עצומה לתת ביטוי גרפי ייחודי לכנסת, וללא קשר לתוצאות, מדובר בהליך תחרותי מרתק, יצירתי ובעל ערך חינוכי”. העבודות מוצגות באתר ייעודי (לחצו כאן לכניסה) וכל אדם יכול להצביע פעם אחת בלבד. אפשר להצביע גם דרך עמוד הפייסבוק של הכנסת.

אחת מחמש ההצעות שעלו לגמרצילום: לשכת דובר הכנסת

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ