רויטל כהן ונומה בר מועמדים לפרס מוזיאון העיצוב של לונדון, לצד זאהה חדיד ומוצ׳יה פרדה

שני המעצבים הישראלים, הפועלים בלונדון, מופיעים ברשימה הסופית של המועמדים לפרס

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יובל סער

המעצבים הישראלים רויטל כהן ונומה בר מופיעים ברשימת המועמדים הסופית לפרס מעצב השנה של מוזיאון העיצוב של לונדון לשנת 2014.

כהן, שנולדה בירושלים ב-1981, מועמדת לפרס על ״75 ואט״, עבודת וידיאו שיצרה יחד עם טור ואן באלן (העבודה מוצגת בימים אלו בתערוכה ״כוריאוגרפיה אורבנית״ במוזיאון תל אביב). השניים, שחיים ופועלים בלונדון, נפגשו בלימודי התואר השני בעיצוב אינטראקציה בקולג' המלכותי לאמנות בלונדון. לפני כן למדה כהן עיצוב רהיטים באוניברסיטת באקינגשייר באנגליה. בעבודת הווידיאו הם שיתפו פעולה עם הכוריאוגרף אלכסנדר ויטלי. העבודה מציגה 16 פועלות ופועלים סינים שעובדים בפס יצור ומרכיבים אובייקט, שתכליתו הבלעדית לאפשר את הכוריאוגרפיה שמתזמרת את פעולות הרכבתו בפס ייצור. השניים משתמשים בעיצוב לחקירת משמעותם של חומרים ותהליכי ייצור ובוחנים את מקום הטכנולוגיה בחיי היום-יום מנקודת המבט של הגוף האנושי כמכונה.

רויטל כהן וטור באלןצילום: דניאל צ'צ'יק

בר, שנולד בעפולה ב-1973, הוא בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. ב-2001 עבר ללונדון ומאז הוא גר ופועל שם. בין השאר עבד באופן קבוע עם מגזינים וחברות בינלאומיים כמו "גרדיאן", "ניו יורק טיימס", "טיים אאוט", "וולפייפר", נייקי, אדידס, גוגל ויבמ. העבודה שזיכתה אותו במועמדות לפרס היא האיורים שיצר ל״צ׳ייניזי” (חיבור של המלים סין ו״קל״), מילון סיני מאויר שיזמה הסופרת שאולן סו, שביקשה לגשר בין המזרח למערב ולאפשר לאנשים מהמערב ללמוד מספר קטן של תווים בשפה הסינית. בר הפך כל סימן לאיור שקל לזכור אותו ושמאפשר הצצה אל התרבות שמאחורי השפה.

הרשימה הסופית כוללת 76 מועמדים בשבע קטגוריות: אדריכלות, מוצר, ריהוט, אופנה, גרפיקה, דיגיטל ותחבורה. בין שאר המועמדים אפשר למצוא בה שמות מוכרים כמו האדריכלים זאהה חדיד, ג׳ון פוסון ודייוויד צ׳יפרפילד; מעצבי האופנה מוצ׳יה פרדה וריק אוונס; מעצבי המוצר ברבר אוסגרבי, קונסטנטין גרצ׳יץ׳, הלה יונגריוס; ועוד. כל העבודות יוצגו בתערוכה במוזיאון העיצוב בלונדון שתיפתח ב-26 במארס. הזוכים בכל קטגוריה יוכרזו בהמשך השנה.

נומה ברצילום: Dan mcallister

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ