נבחרו המעצבים במחזור השני של טרמינל עיצוב בת ים

הטרמינל, שנפתח בינואר 2013 על ידי עמותת לצאת מהקופסא ועיריית בת ים, בסיוע ושיתוף של חברת קסטרו, הוא חלל ששטחו 1,000 מ״ר מ"ר הכולל אולם תצוגה וכנסים וחללי סטודיו אישיים העומדים לרשות מעצבים מתחומים שונים

שירות "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירות "הארץ"

הסתיים תהליך הבחירה של מחזור המעצבים השני של טרמינל עיצוב בת ים. הטרמינל, שנפתח בינואר 2013 על ידי עמותת לצאת מהקופסא ועיריית בת ים, בסיוע ושיתוף של חברת קסטרו, הוא חלל ששטחו 1,000 מ״ר מ"ר הכולל אולם תצוגה וכנסים וחללי סטודיו אישיים העומדים לרשות מעצבים מתחומים שונים. עם המחזור החדש נמנים אולי בן ישראל, אושרית בן גל, איריס ארד, אלון ביטון, אלעד קאשי, יניב ברטר, יפעת קדמי ארואטי, צוריאל גוטליב וקטרינה ברנד, קאסוטו בן דויד, ושירי עבדה - 11 מעצבי מוצר, תכשיטים וטקסטיל, אדריכלים ומעצבים גרפיים. בתמורה לקבלת החלל הם נדרשים לשלם דמי שכירות סמליים ולתרום שש שעות עבודה חודשיות עם הקהילה. שעות אלו באות לידי ביטוי בעבודה עם תלמידי בתי ספר נבחרים בעיר, במסגרת תוכנית "מעצבים לעתיד" שמקנה כלים להעצמה ולביטוי אישי באמצעות לימודי עיצוב בינתחומיים, ומספקת כלים וידע שמעניקים לבני הנוער, בטווח הארוך, הזדמנות להשתלבות בשוק העבודה.

העמותה, ששמה לה למטרה לקדם מעצבים צעירים ובמקביל לעשות שימוש בתחום העיצוב כאמצעי מניע לקידום והעצמה, צפויה להתרחב בשנה הקרובה ולפתוח טרמינל נוסף בעיר ירוחם שבנגב. לירון הרשקוביץ, מנכ״ל העמותה, נימק את ההחלטה לפתוח טרמינל נוסף בנגב בכך ש״בשנים האחרונות מתרחש תהליך אינטנסיבי של פיתוח באזור הנגב: מפעלים רבים קובעים את משכנם בדרום ותעשיות חדשות מתפתחות באזור. לצדן מוקמות חממות הייטק ויזמיות טכנולוגיות חדשות מעתיקות פעילותן לנגב. בעינינו מתבקש כי גם תחום העיצוב ישתלב וישפיע באופן משמעותי על פיתוח הנגב. ״העמותה, שפועלת לקידום של מעצבים צעירים בישראל, מאמינה שקידום מעצבים צעירים דווקא בנגב הוא מהלך חשוב שיוכל לקדם את התחום בארץ, ואת המעצבים הצעירים כמובילים חברתיים וכלכלים בישראל״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ