תערוכות איור ועיצוב תעשייתי ופרויקט אינטראקטיבי עם לונדון באירועי שבוע העיצוב חולון

תערוכה על איורים לספרי ילדים ועל גינת המשחקים ההולכת ונעלמת תעמוד במרכז שבוע העיצוב חולון. עוד באירועים: תערוכות בגלריות וברחוב, מיצב ריהוט ופרויקט אינטראקטיבי בין מוזיאוני העיצוב בחולון ובלונדון

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

שבוע העיצוב חולון, שייערך זו הפעם הרביעית, יתקיים בחול המועד פסח (16–19 לחודש) ויכלול תערוכות ופעילויות ברחבי העיר: במוזיאון העיצוב, במתחם המדיטק, בגלריות העירוניות, במכון טכנולוגי חולון, בקניון חולון, באזור התעשייה ועוד.

במרכז הפעילויות תעמוד התערוכה "משחקים במוזיאון העיצוב" במוזיאון העיצוב חולון, שתציג ותחקור שני שדות שבהם פועלים מעצבים לילדים: האיור העכשווי ועולם מגרשי המשחקים. לדברי גלית גאון, האוצרת הראשית של המוזיאון, התערוכה מבקשת להציג את האופנים שבהם מאפשרים יוצרים צעירים לפרוש כנפיים ולעוף אל מחוזות הדמיון - באמצעות איורים בספר או תוך כדי ישיבה על נדנדה בגן המשחקים.

בגלריה התחתונה תוצג תערוכה העוסקת בדמותו של הילד כפי שהוא משתקף ב–24 ספרי ילדים עכשוויים (אוצר: יובל סער). הספרים מציגים סוגים שונים של ילדים, ילדות והורות, של חלומות ופחדים. בתוכנם הם דומים לספרי ילדים שהופיעו זה שנים, אולם הם מתייחדים באיורים המלווים את העלילה ומאירים רבדים נוספים של משמעות שלא בהכרח קיימים בטקסט. בין המאיירים המציגים: אורית ברגמן, איה גורדון נוי, בתיה קולטון, גיל־לי אלון קוריאל, דוד פולונסקי, ולי מינצי, נעמה בנזימן, עפרה עמית, רותו מודן ועוד.

בגלריה העליונה תוצג תערוכה העוסקת בעולם מגרשי המשחקים ההולך ונעלם (אוצרת: גלינה ארבלי). כאן יוצג גן המשחקים כביטוי של עולם הדמיון וכמקור הנאה. תוצג גם תמונת מצב של המרחב המשחקי והעירוני מרגע היוולדו אי שם בין המאות ה–16–17 ועד ימינו, תוך התייחסות לצמיחתו של המרחב המשחקי העירוני מגינות ועד פארקים ציבוריים ומרחבי הרפתקאות. לצד ההיסטוריה העולמית, יוצגו יוצרי ומתכנני גני המשחקים, שגם הם כמעט נשכחו.

בתווך, בין שני החללים, ייחשף פרויקט אינטראקטיבי חדש שבמסגרתו יוצבו שתי עמדות זהות, במוזיאון העיצוב חולון ובמוזיאון העיצוב בלונדון, אשר יאפשרו למבקרים בשתי הערים לחלוק במקביל עולם וירטואלי משותף. כחלק מהפרויקט, שמתקיים בשיתוף המעבדה לאינטראקציה של המכון טכנולוגי חולון, יוכלו המבקרים בשני המוזיאונים לצייר, לסרוק ציורים ולשלוח אותם.

בגלריות ברחבי העיר יתקיימו התערוכות הבאות: בגלריה ויטרינה תוצג התערוכה "פקס ישראליאנה", אוסף של יצירות מודרניסטיות ישראליות מקום המדינה ועד 1977, המציגות את הלך הרוח של התקופה (אוצרים: אסף כהן וגו'אנה אסרף); בגלריית המשכן בית מאירוב תוצג "פלטפורמה", תערוכת יחיד ראשונה של מעצב הנעליים עודד ארמה (אוצר: ד"ר גיא מורג צפלביץ); בגלריה החווה תוצג התערוכה "תור הזהב", פרי שיתוף פעולה בין האמנים סמי די ורונן שהרבני (אוצרת: שירי שוץ חקלאי); תערוכת החוצות בשדרות דב הוז, "הומור בראש חוצות", תציג מגון רחב של כרזות שהעבירו מסרים של גופים פוליטיים, כלכליים ותרבותיים לפני עידן המדיה האלקטרונית (אוצר: יורם א. שמיר); בגלריה חנקין תוצג התערוכה "מכתמים", שבה תציג מעצבת הטקסטיל דליה ברקי מעבודותיה.

מניפסט של מינימליזם ישראלי 1948 - 1977. כרזה של דן רייזינגר מ-1977, בתערוכה פקס ישראליאנה

כמדי שנה תתקיים גם הפעם בנמל יפו תערוכת "באמצע" של המחלקה לעיצוב תעשייתי, שתציג חתך רוחבי של פעילות המחלקה באמצעות כ–200 עבודות סטודנטים מהשנה האחרונה. בנוסף, יזם המכון את פרויקט "העיצוב יוצא לרחוב", שבמסגרתו יציגו הסטודנטים של הפקולטה לעיצוב מיני־תערוכות במרחב האורבני של העיר (בהנחיית לוקה אור וטל צור). התערוכות יתרכזו בחוויות הילדות מנקודות מבטם של ילדים ושל יצירות ילדים.

בקניון עזריאלי יתקיים שלב חצי הגמר של "תוכנית ריאליטי לכיסאות"; כיכר וויצמן ורחבת מוזיאון העיצוב חולון יהפכו למתחם משחקי ילדות מהרחוב בעיצוב חדש; ברחובות העיר ובגני סיפור תתקיים "ספריית פופ אפ", תערוכה נודדת של ספרי ילדים עם איורים של סטודנטים; התערוכה "צעצועים לבעלי חיים" תציג בשתי חנויות ברחוב שנקר עיצובים חדשניים למוצרים לבעלי חיים; "אנימציה פעם והיום" תציג בספריית המדיטק סרטוני אנימציה שנעשו במחלקה לתקשורת חזותית במכון.

חברת "פיטרו" תציג באזור התעשייה של העיר מיצב אינטראקטיבי בשם "משחק מנהלים", שיצר המעצב טל גור. בתוך חללי התצוגה של החברה יוכלו המבקרים לחוות ולגלות מוצרים מפתיעים מעולם הריהוט המשרדי העכשווי תוך כדי פעילות ומשחק בניחוח של ילדות. במתחם החדש של קבוצת עזריאלי באזור התעשייה חולון יוצגו שתי תערוכות: בתערוכה "Piece of mind" יציגו הארט־דירקטור רוני שוקרון והצלם עידו וולפמן אביזרי ראש אופנתיים מחומרים שונים בהשראתה של מלכת הדראג נונה שלאנט; מעצב האופנה מעוז דהאן יציג בתערוכה "The Renaissance of Men Style" קולקציית גברים מקורית, אלגנטית ומודרנית על טהרת הצבע השחור.

החלק הבינלאומי של שבוע העיצוב, הפונה לקהל המקצועי, ייערך לאחר החג, בין התאריכים 22–24 באפריל. משלחת של כ–15 מעצבים ויצרנים מתחומי עיצוב שונים תגיע מאוסטריה ותקיים מפגשים מקצועיים עם מעצבים ישראליים, וכן פאנלים והרצאות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ