שרגא קירשנר מסיים את כהונתו כראש המחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה בשנקר

פרופ' קירשנר החל את קריירת ההוראה שלו ב-1980 בטכניון, ולימד מאז במכון הטכנולוגי בחולון ובמכללה למנהל. ב-1996 נטל חלק פעיל בהקמת המחלקה לעיצוב פנים במכללה למינהל מתוך מטרה לקדם תפיסה תכנונית חדשנית מהפרט אל הכלל

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער

לאחר שלוש קדנציות בתפקיד מסיים פרופ' שרגא קירשנר את כהונתו כראש המחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה בשנקר. פרופ' קירשנר, יליד 1953, הוא בוגר הטכניון, בעל תואר מוסמך בארכיטקטורה. קירשנר החל את קריירת ההוראה שלו ב-1980 בטכניון, ולימד מאז במכון הטכנולוגי בחולון ובמכללה למנהל. ב-1996 נטל חלק פעיל בהקמת המחלקה לעיצוב פנים במכללה למינהל מתוך מטרה לקדם תפיסה תכנונית חדשנית מהפרט אל הכלל.

בשנת 2003 הוא הקים ופיתח את המחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה בשנקר, שם נתמנה כפרופסור, ועד היום מכהן כראש מחלקה זו. ביעודה המחלקה פעלה בתחום הידע האדריכלי לקידום העקרונות החינוכיים של יצירת בסיס ידע בעיצוב כבסיס לקריירה מדורגת בעיצוב הסביבה הבנויה; הכרה שעיצוב הוא תחום ידע אקדמי שנועד לקדם את האתיקה המקצועית; ושל תפיסה אקדמית שטכנולוגיה היא כלי המחקר של המעצב.

בשנות כהונתו כראש מחלקה הקים ומנהל את המרכז לדיגום תלת ממדי על שם סמי סגול; המעבדה לחקר חווית התנועה על שם גזית גלוב; והוא שותף להקמת מכון המחקר לעיצוב וטכנולוגיות ירוקות על שם יעקב רוזן שבמסגרתו הקים את המעבדה להדמיה ממוחשבת לתיעוד ודיגום מבנים ואתרי מורשת.

בתחום הציבורי פרופ' קירשנר הוא פעיל ירוק וכסגן ראש העיר לשעבר, יישם תפיסה תכנונית של רמת השרון כעיר בת-קיימא. בתחום המקצועי ייסד בתחילת שנות ה-80 את סטודיו "ארכליין", חברה שעיסוקה תכנון אדריכלי ייזום ופיתוח פרויקטים בישראל ובצ'כיה. בתחילת שנות ה-90 ייסד וניהל את "ארכימדיה בע"מ", חברת הי-טק לליווי תהליכי תכן אדריכלי ובמקביל שילב קריירה אקדמית בהוראה בטכניון.

פרופ' קירשנר ימשיך ללמד בשנקר גם לאחר שיסיים את תפקידו כראש המחלקה. בימים אלו הוא עורך את בקשת שנקר למל"ג לתואר מוסמך בעיצוב מבנה וסביבה ומיועד לעמוד בראש מכון המחקר לעיצוב וטכנולוגיות ירוקות שיהווה הסביבה המחקרית לתואר זה. מפרופ' יולי תמיר, נשיאת שנקר, נמסר ש״אנו מודים לפרופ' שרגא קירשנר על תרומתו ופועלו להקמתה וקידומה של המחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה בשנקר. קירשנר פעל למיצוב המחלקה מהמובילות בארץ והוביל את תהליך יחודה בתחום הטכנולוגי המשלב בין הנדסה לעיצוב״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ