החוג לעיצוב־פנים במכללה למינהל יהפוך לבי"ס לעיצוב בין־תחומי

בראש צוות ההיגוי והניהול האקדמי של בית הספר החדש עומדת כרמלה יעקבי וולק

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער

החוג לעיצוב־פנים במכללה למינהל מתרחב והופך לבית ספר לעיצוב בין־תחומי. לצד תואר ראשון בעיצוב פנים והתמחות בתקשורת חזותית במרחב, בית הספר החדש יפתח בשנת הלימודים הקרובה תוכנית לתואר שני בעיצוב יזמי וניהולי, שתעסוק בעיצוב, חדשנות ויזמות (תארים נוספים נמצאים בתהליכי פיתוח). התוכנית, שבראשה יעמוד האדריכל פרופ׳ יוסי פרידמן, תפעל בשיתוף מעבדת FabLab ישראל — חלק מרשת מעבדות בינלאומית הפרושה ביותר מ–30 מדינות, ושמרכזה באוניברסיטת MIT בבוסטון — ובשיתוף המעבדה להתחדשות אורבנית בהובלתו של רן וולף, מומחה בתחומי עירוניות וחדשנות.

בראש צוות ההיגוי והניהול האקדמי של בית הספר החדש עומדת כרמלה יעקובי־וולק, שתשמש מעתה כדיקנית בית הספר. ביחד איתה מובילים את השינוי פרידמן — יזם, אדריכל ומעצב פנים וריהוט; ואדריכלית ד"ר שושי בר־אלי, המתמחה בתהליכי עיצוב, פרופילים של התנהגות עיצובית ומתודולוגיות לחינוך בעיצוב.

וולק־יעקובי היא מעצבת סביבה, אוצרת וחוקרת תרבות. היא יוזמת, מקימה ומפתחת תכניות לימוד אקדמיות וביניהן קליניקת המעצבים של החוג לעיצוב פנים. לדבריה, הייחוד של בית הספר החדש הוא בסביבה האקדמית שבה הוא פועל, ״סביבה ייחודית בנוף האקדמיות לעיצוב ואמנות. יש כאן הזדמנות נפלאה להתחבר לתחומים אקדמיים כמו תקשורת, מדעי המחשב ומינהל עסקים, להמציא מחדש את תחומי העיצוב בגישה בין־תחומית, ולפתח תכניות לימוד ופלטפורמות ייחודיות המחברות בין הפרקטיקה לאקדמיה״.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ