תואר עמית כבוד לדוד טרטקובר מוויצו חיפה

טרטקובר יקבל את התואר לצדו של פרופ' חנן לסקין, שהקים את המחלקה לצילום בבצלאל ועמד בראש מכללת ויצו חיפה בין השנים 1998–2002

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער

המעצב דוד טרטקובר, חתן פרס ישראל לעיצוב, ופרופ' חנן לסקין, שהקים את המחלקה לצילום בבצלאל ועמד בראש מכללת ויצו חיפה בין השנים 1998–2002, יקבלו תואר עמית כבוד של המרכז האקדמי ויצו חיפה. טכס הענקת התארים ייערך ב–23 בחודש, במסגרת אירועי פתיחת תערוכת הבוגרים של המרכז.

בדברי הנימוק נכתב כי התואר מוענק לטרטקובר כהוקרה על פעילות רבת מוניטין כיוצר בתחום התקשורת החזותית, המטביע את חותמו ואת אמירתו הייחודית בסוגיות מרכזיות בחברה ובתרבות בישראל; על תרומתו לחקר תולדות הגרפיקה בישראל, שבאה לידי ביטוי בתערוכות, בפרסומים ובקטלוגים, שנהפכו זה מכבר למעקב מרתק וייחודי אחר התפתחותה של החברה הישראלית והשתקפותה בעיני המעצב הגרפי; על הצגת עבודותיו במוזיאונים ובגלריות חובקי עולם; ועל פרסי יצירה שהוענקו לו במשך השנים.

לסקין, המשמש כיום כיועץ לנושאים אקדמיים של המרכז, הקים את המחלקה לצילום בבצלאל, ניהל אותה במשך 13 שנה (בין השנים 1994-1981) וכיהן לאחר מכן כדקאן הפקולטה לעיצוב במכללת שנקר. הוא יקבל את התואר כהוקרה על מסכת חיים של פעילות ארוכה ומקיפה בעולם החינוך וההשכלה הגבוהה בישראל; על תרומתו המקצועית לפיתוח תוכניות לימודים באמנויות לבתי הספר ומערכות הוראה והתנסות בתחומי היצירה במסגרות אקדמיות מתקדמות; ועל פעילות ציבורית עניפה בגופי תרבות ובמועצות ציבוריות.

פרופ' דוד אלכסנדר, נשיא המרכז האקדמי ויצו חיפה, ביקש להודות לטרטקובר ״על מחויבותו לעולם החינוך וההשכלה הגבוהה בישראל כמורה וכמנחה; על ידידותו המתמשכת עם ויצו חיפה, ובעיקר — על היותו לנו, לסגל ההוראה ולסטודנטים, מקור השראה מתמשך״. לפרופ' לסקין הודה אלכסנדר על ״היותו לנו יועץ מתמיד ומסור וידיד אמת״ ועל ארבע שנות כהונתו כראש מכללת ויצו, שבהן הוביל את התהליך לקבלת הכרה אקדמית על ידי המועצה להשכלה גבוהה; על מעורבותו, כחבר פעיל במועצה האקדמית, בכל שלב משלבי מיצובו של ויצו חיפה כמוסד להשכלה גבוהה מוביל והישגי; ועל הובלת תוכנית בין־תחומית לתואר שני ביצירה ובחינוך".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ