המעצב יואב זיו מונה לראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר

זיו יחליף בתפקיד את המעצב אלכס פדואה, שעמד בראש המחלקה משנת 2002

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער

המעצב יואב זיו מונה לכהן כראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר. זיו יחליף בתפקיד את המעצב אלכס פדואה, שעמד בראש המחלקה משנת 2002.

זיו, בן 52, הוא בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי בצלאל (1989) ובעל תואר שני בעיצוב תעשייתי מאקדמיית דומוס במילאנו (1992). הוא לימד בבצלאל בין השנים 2003-1993, ובשנקר הוא מכהן כמרצה בכיר במחלקה לעיצוב תעשייתי משנת 2003. במקביל לפעילותו האקדמית הוא עובד כמעצב וכמפתח במנעד רחב של תחומים, וביניהם ציוד רפואי, כלי כתיבה, תאורה, מוצרים לילדים, צעצועים ועוד.

חתן פרס ישראל ודיקן הפקולטה לעיצוב בשנקר, פרופ' ירום ורדימון, אמר שזיו נמצא ראוי לעמוד בראש המחלקה בשלב שבו ״תהליכים פנימיים הצביעו על צורך בשינויים אסטרטגיים ומנהליים. יואב הוא האיש הנכון במקום הנכון, ממשיך הדרך של ה'מחויבים־לעיצוב', בכיר בין חברי סגל נמרצים המונחים על ידי שאיפה למצוינות. ליואב גישה הומניסטית לחינוך לעיצוב, המפנימה את הצורך בשינויים מונחי הטכנולוגיות החדשות. קשריו הבינלאומיים והאהדה הרבה שלה זוכה דרכו, כמו גם הערכתם הרבה של עמיתיו ושל תלמידיו הרבים, העמידו אותו כבחירה הטבעית להובלת המחלקה ליעדיה החדשים, אחרי תקופה איכותית בניהולו של ראש המחלקה היוצא, אלכס פדואה״.

בתגובה למינוי מסר זיו שבכוונתו ״לשמור על הבסיס והמסורת של עולם העיצוב, ובמקביל לקחת קדימה את המחלקה מבחינת עבודה שמשלבת בין המחלקה שלנו למחלקות אחרות בשנקר ובעולם בכלל, תוך דגש על בין־תחומיות ועבודת צוות. בנוסף, בכוונתי לעסוק בגבולות המשתנים של עולם העיצוב על רקע תהליכים שקורים בעולם ובארץ״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ