שלוש בוגרות מהמחלקה לתכשיטים ואופנה בבצלאל נבחרו לתערוכה בינ"ל יוקרתית

הבוגרות, אפרת זליגמן, מיכל כספי ומורן כהן, נבחרו לתערוכה שמארגנת גלריה מרזה ההולנדית, מהחשובות בעולם בתחום התכשיטים, לבוגרים נבחרים מבתי הספר המובילים לעיצוב בעולם

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער

מיכל כספי, אפרת זליגמן ומורן כהן, בוגרות מחזור 2014 של המחלקה לתכשיטים ואופנה בבצלאל, נבחרו להשתתף בתערוכה השנתית של בוגרי בתי ספר לעיצוב תכשיטים בגלריה מרזה בעיר ניימכן שבהולנד. בכל קיץ מארגנת הגלריה, מהחשובות בעולם התכשיטים, תערוכת בוגרים שעבודותיהם נבחרו מבין בתי ספר חשובים לעיצוב ברחבי עולם. התערוכה תיפתח ב-18 באוגוסט.

מתוך "מעצים" של אפרת זליגמןצילום: אלה מנור

בתערוכה תציג זליגמן את ״מעצים״, סדרה המורכבת מארבעה תכשיטים לצוואר בהשראת צורפות אתנית מסורתית מתרבויות שונות. התכשיטים - שעשויים שכבות פורניר המעניקות להם טקסטורות שבטיות וצבעוניות חמה, בשילוב עם עור המקנה להם גמישות - מלווים את קווי המתאר של הגוף ומשמשים לעתים לכיסוי והסתרה. בכך הם מעלים שאלות לגבי תפקידו של התכשיט, מה שהוא מעיד על העונד, הקו המפריד בינו ובין הלבוש, מהי כסות ומהי התקשטות.

כספי תציג את קולקציית התכשיטים ״עבד כי ימלוך״, שבה היא בוחנת את מערכת היחסים המורכבת שמנהלים בני האדם עם הסביבה האורגנית. היא עושה זאת באמצעות דיאלוג בין חומרי גלם אורגניים טבעיים - כמו כותנה גולמית, גללי עזים, קליפות ביצי שלו וקרח - המייצגים ערכים של שבריריות, זמניות, גולמיות והתכלות - לבין אלמנטים איקוניים מעולם הצורפות והאופנה, שמייצגים הדר, שפע ופאר.

מתוך "עבד כי ימלוך" של מיכל כספיצילום: אלה מנור

ב״אקראיות בראי הסימטריה״ בוחנת כהן את האסתטיקה שנוצרת בתהליך היצירה בין האקראיות לבין הסימטריה. תהליך יצירת התכשיטים שלה החל ככתמי רורשאך צבעוניים על גבי נייר, כתמי צבע אקראיים ששוכפלו לסימטריית ראי. הכתמים עובדו בטכניקות שונות ותורגמו לסדרת תכשיטים שהמכנה המשותף המובהק שלה הוא סימטריית הראי.

מתוך אקראיות בראי הסימטריה" של מורן כהןצילום: אלה מנור

בימים אלו הפרויקטים מוצגים בתערוכת הבוגרים של בצלאל, שנפתחה בשבוע שעבר ותהיה פתוחה עד יום שישי 1.8.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ