האקדמיה בצלאל הוזמנה לשבוע המעצבים בטוקיו

במסגרת שבוע העיצוב, שמושך אליו יותר מ-100,000 מבקרים מרחבי העולם, יציגו בוגרים טריים ממחלקות העיצוב של בצלאל תערוכה חדשה של הפרויקט המתמשך ״How To״

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער

האקדמיה בצלאל הוזמנה לקחת חלק בשבוע המעצבים בטוקיו. השבוע, שמושך אליו יותר מ-100,000 מבקרים מרחבי העולם, הוא האירוע השנתי הגדול ביותר בתחומי העיצוב והאמנות באסיה.

במסגרת שבוע העיצוב יציגו בוגרים טריים ממחלקות העיצוב של בצלאל תערוכה חדשה של ״How To״, פרויקט מתמשך שנהגה על ידי בוגרות התואר השני לעיצוב תעשייתי בבצלאל, ליאורה רוזין וניצן דבי (סטודיו BET). הגרסה הראשונה של הפרויקט הוצגה לראשונה ב-2012 בשבוע העיצוב בייג'ין, ובשנה שעברה בגלריית המשכן "בית מאירוב" בחולון.

המשתתפים בתערוכה — גל בולקא מהמחלקה לעיצוב תעשייתי, דנה בן שלום מהתואר השני בעיצוב תעשייתי, יואב פרי ואיתן אלוא מהמחלקה לתקשורת חזותית, וערן ברבקוב מהמחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית — התבקשו להגיב לסרטון וידיאו בשיטת "עשה זאת בעצמך" שבחרו רוזין ודבי מאתר YouTube. בתגובה לסרטון, שמלמד את הצופים "איך מקפלים טי שירט במינימום תנועות", המעצבים יציגו פרשנות מעשית של ה״סוד״ הנלמד בו, תוך שהם יוצרים בעקבותיו אובייקט חדש ומקורי.

“Schnitzel", 2012. עבודה של טל גור מתוך How Toצילום: ניצן דבי

כמהלך משלים ביקשו רוזין ודבי מהמעצבים ליצור סרטון מקורי משלהם המתעד ומסביר את תהליך יצירת האובייקט החדש, ובכך להכשיר את הקרקע להמשכיות של ידע ועשייה. בכך הן מנסות להציג נקודת מבט חדשה על ידע אנושי, על למידת תהליכי יצירה ועל ניסוח מחודש ועדכני של יחסי מעצב־משתמש ושל מורה־תלמיד בעולמות אקדמיים, פיזיים ומקוונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ