פרויקט מבצלאל זכה במקום הראשון בין בתי הספר הזרים בשבוע העיצוב בטוקיו

פרויקט How To של משלחת האקדמיה בצלאל, המוצג במסגרת שבוע העיצוב של טוקיו, הוכתר כזוכה במקום ראשון בתחרות בין בתי הספר הזרים שמשתתפים ביריד. השבוע, שמושך אליו יותר מ-100,000 מבקרים מרחבי העולם, הוא האירוע השנתי הגדול ביותר בתחומי העיצוב והאמנות באסיה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרויקט How To של משלחת האקדמיה בצלאל, המוצג במסגרת שבוע העיצוב של טוקיו שיינעל היום, הוכתר כזוכה במקום ראשון בתחרות בין בתי הספר הזרים שמשתתפים ביריד. השבוע, שמושך אליו יותר מ-100,000 מבקרים מרחבי העולם, הוא האירוע השנתי הגדול ביותר בתחומי העיצוב והאמנות באסיה. המשלחת גברה בתחרות על עשר משלחות מבתי ספר מצרפת, משווייץ, מקוריאה, ממקסיקו, מאנגליה ומטיוואן.

How To הוא פרויקט מתמשך שנהגה על ידי בוגרות התואר השני לעיצוב תעשייתי בבצלאל, ליאורה רוזין וניצן דבי (סטודיו BET). הגרסה הראשונה של הפרויקט הוצגה לראשונה ב-2012 בשבוע העיצוב בייג'ין, ובשנה שעברה בגלריית המשכן "בית מאירוב" בחולון.

המשתתפים בתערוכה, בוגרים טריים ממחלקות העיצוב של בצלאל - גל בולקא מהמחלקה לעיצוב תעשייתי, דנה בן שלום מהמסלול לתואר שני בעיצוב תעשייתי, יואב פרי ואיתן אלוא מהמחלקה לתקשורת חזותית, וערן ברבקוב מהמחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית - התבקשו להגיב לסרטון וידיאו בשיטת "עשה זאת בעצמך" שבחרו רוזין ודבי מאתר YouTube.

בתגובה לסרטון, שמלמד את הצופים "איך מקפלים טי־שירט במינימום תנועות", המעצבים הציגו פרשנות מעשית של ה״סוד״ הנלמד בו, תוך שהם יוצרים בעקבותיו אובייקט חדש ומקורי.

כמהלך משלים ביקשו רוזין ודבי מהמעצבים ליצור סרטון מקורי משלהם המתעד ומסביר את תהליך יצירת האובייקט החדש, ובכך להכשיר את הקרקע להמשכיות של ידע ועשייה. כך, אלוא יצר ספר חדש בסדרת הספרים שאייר בפרויקט הגמר שלו, שבחן פורמט חדש עבור ספרים מאויירים. אופן הקריאה מתחיל בפורמט דפדופי מקופל ההולך ונפתח, הולך ונפרש מפסקה לפסקה, עד שהפורמט כולו נפרש ונגלה כפוסטר בגודל גיליון מלא. גל בולקא פיתח אף הוא את פרויקט הגמר שלו, שהציג כלים שמשנים את צורתם במגע עם לחות. הפעם הפך בולקא רצועות עץ לחיות, וגם פה התוצאה המפתיעה יוצרת אבולוציה חדשה ומסקרנת של חפצים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ