סניף בואינג בישראל ברשימת 20 המשרדים ה"קוליים" בעולם

נועם דביר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נועם דביר

הסניף הישראלי של יצרנית המטוסים בואינג בתל אביב נבחר לאחד מ-20 המשרדים ה"קוליים" ביותר בעולם, בתחרות שנתית שמאורגנת על ידי חברת אוטודסק (יצרנית תוכנת השרטוט אוטוקאד) והאתרים האמריקניים INC ו-Architizer.

המשרדים ממוקמים בקומה ה-16 של מגדל המוזיאון בתל אביב, ומשתרעים על שטח של 450 מ"ר. הם תוכננו על ידי משרד אורבך-הלוי אדריכלים ומהנדסים בתקציב של מיליון וחצי שקלים. בתהליך העיצוב שולבו דימויים שונים מעולם התעופה כמו חלונות ענק שמזכירים שדות תעופה ו"מכניסים" את קו הרקיע של תל אביב אל לב המשרד, וקיר של חלונות מטוס מקוריים שמשמשים לתצוגה של דגמי החברה. כמו כן, ברחבי המשרד שובצו מודלים שונים של מטוסים, טילים ולוויינים שבואינג משווקת לשוק האזרחי ולשוק הצבאי.

לדברי האדריכל אורי הלוי, הפרויקט ממחיש את הרוח של חברת בואינג ואת הערכים והדימויים של מוצריה: "תחכום ודיוק, טכנולוגיה מתקדמת ותעופה. ניסינו לתת לעובדים ולמבקרים תחושה כאילו הם עפים בשמיים, מעין שילוב של קוקפיט (תא טייס) ומחלקת עסקים". במשרד עובד במשך השנה צוות מצומצם יחסית אולם לקראת מכרזים גדולים הוא מסוגל לקלוט עוד עשרות עובדים באמצעות חללים רב תכליתיים שתוכננו במיוחד למטרה זאת. חומרי הגלם שנבחרו לעיצוב המשרד משקפים אף הם את האופי התעשייתי המדויק של בואינג - זכוכית נירוסטה ויציקת טראצו שניתנות לעיבוד בדייקנות רבה.

כל יתר המשרדים שהשתתפו בתחרות ממוקמים בערים גדולות ברחבי העולם. במקום הראשון זכה משרד של חברת טכנולוגיה ומדיה בשם Obscura Digital, שממוקם בהאנגר משנות ה-40 בסן פרנסיסקו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ