ישראל תהיה המדינה האורחת בשבוע העיצוב ברצלונה 2014

במרכז שבוע העיצוב תעמוד התערוכה "לחשוב מחוץ לקופסה - עיצוב מישראל", שנוצרה במיוחד לשם כך על ידי מוזיאון העיצוב חולון

יובל סער
יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יובל סער
יובל סער

מדינת ישראל תהיה המדינה האורחת בשבוע העיצוב ברצלונה 2014, שיתקיים זו השנה התשיעית בחודש יוני (14-2 ביוני 2014). את המהלך מוביל מוזיאון העיצוב חולון בתמיכה של משרד החוץ הישראלי ושגרירות ישראל בספרד.

במרכז שבוע העיצוב תעמוד התערוכה "לחשוב מחוץ לקופסה - עיצוב מישראל", שנוצרה במיוחד בעבור שבוע העיצוב ברצלונה על ידי מוזיאון העיצוב בראשותה של האוצרת הראשית, גלית גאון. בין המעצבים המציגים בתערוכה: סטודיו מג'נטה, עדיטל אלה, שרית שני חי, אסף ויינברום, אילון ערמון, ארבע וחמישה, סטודיו בייקרי, סטודיו Hu.be, מיקה בר וסטודיו פרודקס, שיר אתר, פראו בלאו וקבוצת סטודיוס.

מתוך התערוכה: "שיידי ליידי" של כרם קמינסקי

המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון תציג תערוכה שתתייחס למתח בין עיצוב לאקדמיה (אוצר: איילון ערמון). בתערוכה יוצגו עבודות סטודנטים המתייחסות אל הצורך שבחיבורם של שני העולמות האלו וביצירת מרחב אקדמי המטפח את הפן השימושי.

אירועים נוספים שיתקיימו בשבוע העיצוב: כנס מרכזי בהשתתפות המעצב והאדריכל הבינלאומי רון ארד, שיעסוק ביזמות יצירתית; סדרת מפגשים ופרזנטציות בנושא פיתוח חומרים חדשים על ידי מעצבים, בהובלת ספריית החומרים של מוזיאון העיצוב חולון ובשיתוף ספריית החומרים של ברצלונה; הרצאות של מעצבים וחברות ישראליות שיציגו את עבודתם; סדנאות מקצועיות בתחומי היזמות שתערוך עמותת "לצאת מהקופסא"; "שוק שירותי עיצוב" - מרחב עסקי שבו חברות המספקות שירותי עיצוב וחברות מתחומים אחרים יוכלו ליצור אינטראקציה וליצור שיתופי פעולה ואפשרויות עסקיות; ועוד.

רפי גמזו, סמנכ"ל משרד החוץ וראש האגף לקשרי תרבות ומדע (קשתו"מ), מציין כי "הזמנתה של ישראל להיות המדינה האורחת השנה בברצלונה היא ביטוי נוסף להכרה שבה זוכים היצירתיות, החדשנות והעיצוב בישראל. נוכחות העיצוב הישראלי היא תוצאה של עבודה מאומצת ומתמשכת של העיר חולון ושל מוזיאון העיצוב, של אנשי משרד החוץ בשגרירות במדריד ובאגף לקשרי תרבות ומדע וכמובן המעצבים הישראלים, הראויים לכל עידוד".

מנכ"ל המוזיאון, אלון ספן, אמר כי "מוזיאון העיצוב חולון ממשיך לממש את חזונו לקדם את העיצוב ואת המעצבים הישראלים בזירה הבינלאומית, לא רק על ידי הצגתם בתערוכות בינלאומיות במוזיאון בחולון אלא גם ב׳יצוא׳ של עיצוב ישראלי לזירה הבינלאומית, דוגמת הפעילות בשבוע העיצוב בברצלונה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ