מת המעצב הגרפי עטור הפרסים מאסימו וינלי

וינלי עיצב בין השאר את מערכת השילוט של הרכבת התחתית בעיר ניו יורק ואת הלוגו של בלומינגדיילס

יובל סער
יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יובל סער
יובל סער

המעצב הגרפי מאסימו וינלי מת אתמול בגיל 83 ממחלה קשה.

וינלי נולד במילאנו ב-1931 ועבר לניו יורק ב-1966, שם הקים את פירמת העיצוב Unimark International, שעם לקוחותיה נמנו פורד, ג׳ילט, אמריקן איירליינס ורשות התחבורה של העיר ניו יורק, שבעבורה עיצוב את מערכת השילוט המפורסמת של הרכבת התחתית של העיר.

מאסימו וינליצילום: Alexander Cheek

ב-1971 פתח וינלי משרד עצמאי יחד עם אשתו ללה וינלי, שם עבדו עם לקוחות כמו בנטון, זירוקס, מוזיאון הגוגנהיים, יבמ ורשת בתי הכל-בו בלומינגדיילס, שבעבורה עיצב בין השאר את הלוגו ואת שקית הקניות החומה המפורסמת מהנייר.

וינלי, שגדל על המודרניזם והגדיר את עצמו כ״אדריכל של מידע״, קיבל במשך השנים פרסים רבים על עבודותיו, לרבות מדליית הזהב של AIGA - ארגון העיצוב הבינלאומי - ופרס על מפעל חיים מטעם הקופר יואיט, המוזיאון הלאומי לעיצוב של ארצות הברית.

מייקל ביירות, שותף בפירמת העיצוב הבינלאומית פנטגרם, שהחל ב-1980 את הקריירה שלו במשרד שהקים וינלי, ספד לו ואמר: "ממאסימו למדתי לעולם לא לוותר. הוא היה מסוגל להביא התלהבות, שמחה ועוצמה גם לאתגר העיצוב הקטן ביותר. גם לאחר 50 שנים הוא יכול היה למצוא עונג בעיצוב משהו כמו כרטיס ביקור, כאילו הוא מעולם לא עשה משהו לפני כן.

"מאסימו הוא שלימד אותי את אחד הדברים הפשוטים ביותר בעולם: אם אתה עושה עבודה טובה, אתה מקבל לעשות עוד עבודה טובה, ולהיפך - עבודה רעה מביאה עבודה רעה נוספת. זה נשמע פשוט, אבל זה מדהים. בחיים של פשרות קל לשכוח: הדרך היחידה לעשות עבודה טובה היא פשוט לעשות עבודה טובה. ומאסימו עשה עבודה טובה”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ