יובל סער
יובל סער

בראשית חודש פברואר 2015 תיפתח בגלריה של הפקולטה לעיצוב במכון טכנולוגי חולון התערוכה ״עדיין אופטימיים״, ובה מיטב אמני הקומיקס בישראל יציינו עשר שנים למותו של דודו גבע. אוצר התערוכה, צחי פרבר, ביקש מכל אמן לבחור גיבור של דודו גבע וליצור עמוד קומיקס אחד, קריקטורה יחידה, או איור על עמוד אחד - המתייחס אליו, בוחן אותו, ממשיך את דרכו, או דווקא מראה אותו באופן אחר ובדרך שונה.

התערוכה היא אחת מתוך עשר תערוכות שיתקיימו בגלריה במשך השנה הקרובה, חלק ממהלך של הפקולטה שמטרתו ליצור גלריה פעילה המתמקדת בתחום העיצוב. לדברי פרופ׳ דנה אריאלי, דקאנית הפקולטה לעיצוב במכון, הפקולטה אמנם החלה בפעילותה זו בשנה שעברה - עם תערוכות כמו "פקס ישראליאנה" של אסף כהן וג׳ואנה אסרף מסטודיו פאבליק סקול, "לחץ גדול" של תמיר שפר ו"האיש ההולך" של איתן ברטל ואילן גולדשטיין - אך השנה תיעשה הפעילות בצורה ממוסדת עוד יותר ותלווה בפרסום קטלוגים באופן שיטתי.
התערוכות שיוצגו במשך שנת הלימודים תשע"ה יעסקו בשלושה צירים מקבילים. הציר הראשון יעסוק בחשיפה שיטתית של מעצבים, אדריכלים ואמנים בני דור הביניים. במסגרת זו יתקיימו תערוכות שיציגו את עבודותיהם של האדריכל אודי קרמסקי, של המעצב והטיפוגרף עודד עזר ותערוכות צילומים של יוסי בן ארוש ושל אריאלי עצמה. כמו כן תתקיימנה שתי תערוכת מחווה: למעצב התעשייתי עמי דרך, שמת במפתיע ב-2012, ולדודו גבע.
הציר השני יעסוק בסוגיות מרכזיות במחקר שעולות לדיון בתוכנית של התואר השני בעיצוב משולב: ״ביו-דיזיין״ והקשר שבין ארכיטקטורה לאנימציה.

דודו גבע

הציר השלישי יתמקד בחשיפה של עבודות של סטודנטים מצטיינים, כמו לדוגמה back stage, פרויקט הגמר של תומר נתנאל-לוי מהמחלקה לעיצוב תעשייתי, שתיפתח ביום רביעי; תערוכת צילומי סטודנטים מצטיינים במחלקה לתקשורת חזותית; ותערוכת פרויקטים של סטודנטים מצטיינים, שתתקיים במסגרת אירועי שבוע העיצוב חולון.

איור של דודו גבע

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ