האחים בורולק והאדריכל ריצרד רוג׳רס בין מקבלי המדליות בפסטיבל העיצוב לונדון

המדליה מוענקת בכל שנה למעצבים עצמאיים שיצרו תרומה יוצאת דופן לעולם העיצוב

יובל סער
יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יובל סער
יובל סער

מדליית העיצוב של לונדון לשנת 2014 הוענקה למעצבים הצרפתים, האחים רונאן וארוואן בורולק, כחלק מאירועי פסטיבל העיצוב של העיר שנפתח בשבת. "המדליה היא הפרס הגדול ביותר שמוענק למי שהצטיינו בתעשייה והפגינו מצוינות בעיצוב באופן עקבי במשך שנים", נכתב בנימוקים להענקת המדליה.

רונאן בורולק נולד ב-1971, חמש שנים לפני אחיו, ארוואן. הם נולדו בצרפת, שם גם למדו עיצוב תעשייתי. ב-1998 הבחין ג'וליו קאפליני, מייסד חברת העיצוב הקרויה על שמו, בכמה מהעיצובים של רונאן ביריד בפאריס, והציע לו לעבוד בעבורו. רונאן, שהבין שהוא יזדקק לעזרה, ביקש מאחיו שיבוא ויעבוד אתו, ומאז 1999 הם עובדים יחד עם חברות כמו ויטרה, אלסי, אסטבלישד אנד סאנס, קפליני ועוד. ב-2011 הציגו השניים את השטיח הענק "שדה טקסטיל" בגלריית רפאל במוזיאון ויקטוריה ואלברט כחלק מפסטיבל העיצוב של אותה שנה, ובשנה שעברה הוצגה תערוכה של עבודותיהם בגלריית העיצוב העכשווי של המוזיאון לאומנויות דקורטיביות בפריז.

המדליה, שמוענקת מדי שנה למעצבים עצמאיים שיצרו תרומה יוצאת דופן ללונדון ולעולם העיצוב, הוענקה לראשונה בשנת 2007 ונחשבת מאז לאחד הפרסים הבולטים בעולם העיצוב הבריטי. זו הפעם הראשונה שהוא מוענק למעצבים מחוץ לבריטניה, לאחר שבשנים קודמות קיבלו אותו מעצבים כמו רון ארד וזאהה חדיד.

ריצ'רד רוג'רסצילום: בלומברג

בנוסף לאחים בורולק האדריכל ריצ'רד רוג'רס - שתיכנן בין השאר את מרכז פומפידו בפריז - קיבל מדליה כהוקרה למפעל חיים. ״רוג׳רס שיחק תפקיד מוביל בתכנון מבנים שגרמו לנו לחשוב על איך אנחנו משתמשים בהם וכיצד הם פועלים״, נאמר בנימוקי הזכיה בפרס. ניקולס רופ, המייסד של סוכנות העיצוב Poke ושל חברת Hulger, יצרנית נורות Plumen החסכוניות באנרגיה, קיבל את מדליית היזמות של הפסטיבל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ