שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רגע מפוצל ניו יורק - השבוע הראשון

דניאל צ'צ'יק ואורן יזרעאל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דניאל צ'צ'יק ואורן יזרעאל

רגע מפוצל (Divided Moment) הינה תפיסה המיושמת תוך שימוש בטכניקה צילומית הלוכדת מצבים בו-זמנית משתי זוויות שונות על-ידי שני צלמים. התפיסה רגע מפוצל נולדה במהלך מסע צילומי אשר גובש לאורך שלוש השנים האחרונות בישראל על ידי צלם "הארץ" דניאל צ'צ'יק ואורן יזרעאל.

גישה צילומית זו, מאתגרת את הצופה לחוש ולעבד נוכחות נוספת מלבד זו שלו, ואף שואפת להרחיב את רגישותו אל הלא נודע, האחר והנסתר, מתוך ניסיון ליצירת חוויה אשר מציפה תחושה של דואליות ואחידות בו-זמנית.

גלי ההגירה המשמעותיים המתרחשים בתקופה זו בשילוב עם אי-יציבות כלכלית עולמית, הציפו את הצורך לעסוק במורכבויות התמונות בטבע האדם (תכונת השבטיות, זהות, אי- קבלת האחר, נקודת המבט והתפיסה האנושית ככלל). בעקבותיהם נולד הפרויקט העולמי של רגע מפוצל - אשר במהלכו יתועדו כ-15 ערים מרכזיות ברחבי העולם אשר בהן בולטות השפעות חברתיות אלו.

בעזרת חברת התעופה דלתא, יתועדו ארבע ערים כחלק ראשון של הפרוייקט במהלך החודשים הבאים (ניו-יורק, ניו אורלינס, סאו-פאולו ומקסיקו-סיטי). בתקופה הקרובה יפורסמו בתדירות שבועית עבודות אשר נוצרו בפרויקט במהלך השבוע החולף. תערוכה עם חומרים מהסדרה העולמית תוצג במהלך השנה הקרובה בתל-אביב.

העבודה הראשונה (לחצו מטה להגדלת המצגת) צולמה השבוע בשדרה החמישית בניו יורק. בניגוד לתפישה הרווחת על השדרה המפוארת של מנהטן, סדרה זו מראה את חיי היום-יום בחלקו הצפוני של האי.

9 מתוך 9 |
1 מתוך 9 |
2 מתוך 9 |

לאתר של דניאל צ'צ'יק ואורן יזרעאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ