שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ
הארץ

יוצאים מהבית

מופעים יהודית רביץ תבוא הערב ב-21:30 לזאפה בירושלים. היא תבצע שירים מתקופות שונות בקריירה, דוגמת "עכשיו הכל בסדר", "ארבע לפנות בוקר" ו"באה מאהבה". ואילו קוב ישיק ב-22:00 באוזןבר בתל אביב את אלבומו השלישי "סימני תשוקה".

ילדים ב"קו נקודה", הצגת ילדים של תיאטרון חיפה, קו ונקודה קמים לחיים, משחקים, בונים, הורסים ומתפייסים. הם גם פוגשים חתול וארנב מריבועים ומשולשים, חולמים ויוצאים לנשף ריקודים. עלינא אשבל יצרה תיאטרון פשוט ופלאי הנקשר לעולם האנימציה. לבני 3 ומעלה. תיאטרון חיפה, 16:00, 17:30.

יהודית רביץצילום: מוטי מילרוד

קלאסי מרתון בטהובן, סדרת רסיטלים שבה ינוגנו 32 הסונטות לפסנתר של המלחין בשלושה ימים רצופים, יתקיים במועדון 71 הכיסאות של תיאטרון גשר. במרתון, שהערב יתקיים חלקו השני, ינגנו פסנתרנים ישראלים מוכרים לצד צעירים מבטיחים מהאקדמיה למוסיקה בתל אביב ובירושלים. בין המשתתפים ארנון ארז וברניקה גליקסמן. 17:00, שדרות ירושלים 9, יפו.

נשארים בבית

כתב עת במרכז גיליונו החדש של "סליל", כתב עת מקוון להיסטוריה, קולנוע וטלוויזיה, עומדת חטיבה המוקדשת לבילי ויילדר, במלאות עשור למותו. המאמרים בחטיבה זו, שכתבו גרד גמונדן, ריצ'רד מקורמיק ואולריקה ווקל, בוחנים היבטים ביוגרפיים והיסטוריים ביצירתו של הקולנוען היהודי רב ההשפעה. עורכי כתב העת: עופר אשכנזי, חגי ברנע ושמיר יגר. כתובת: www.slil.huji.ac.il.

בילי ויילדרצילום: The Kobal Collection

אינטרנט דרק פרווצ'יני, בריטי בן 31, הוא עיוור, מדבר בקושי ואינו מסוגל להשתמש בידיו לפעולות פשוטות כמו רכיסת כפתורים. עם זאת הוא דווקא מפליא להפעיל אותן בפריטה על פסנתר, מנגן מהזיכרון כל קטע ששמע אי פעם, וגם - לבקשת המראיינת בתוכנית "60 דקות" - מנגן אותו קטע, בו במקום, בסגנונות שונים. קישור לצפייה ביוטיוב: http://tinyurl.com/7w6nprq.

אלבום הרוק המעופף של להקת "ספיריצ'ואלייזד" הבריטית בולט גם באלבומה החדש, "Sweet Heart Sweet Light". לא כבד, אבל גם לא קל במיוחד, הוא גורף את המאזינים אל מערבולת של רגשות. אפשר להקשיב לו באתר www.npr.org.

השתתפו בהכנת המדור: נגה גילעם, איתמר זהר, נועה שושני, חגי חיטרון, גליה יהב, דפנה ארד, אבנר שפירא, קרין לויט, צפי סער

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ