בבית או בחוץ: המלצות לבילויים - בילוי היום - הארץ

בבית או בחוץ: המלצות לבילויים

פסטיבל המוסיקה ההודית בירושלים, הסרט "הטריפ הקסום" בפסטיבל דוקאביב בתל אביב, מוסיקה אלטרנטיבית עכשווית מתחנת רדיו בווינה ועוד

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
גלריה

יוצאים מהבית

מופע פסטיבל המוסיקה ההודית "על כנפי הראגה", שמארגן בית הקונפדרציה בירושלים, ייפתח הערב ב-21:00 בהופעה של אחד המוסיקאים ההודים הבולטים של העשורים האחרונים, הכנר ל' סוברמניאם. הוא יופיע עם בנו הכנר ועם אנסמבל נגני כלי הקשה. הופעה נוספת תתקיים מחר בהאנגר 11 בתל אביב בפסטיבל "מוסיקה והעיר הלבנה".

קולנוע ב-1964 יצא הסופר הצעיר קן קיזי ("קן הקוקיה") עם קבוצת חברים למסע בארצות הברית, באוטובוס צבוע בצבעים פסיכדליים. משתתפי המסע נפגשו עם דמויות מפתח של התקופה ובהם אלן גינסברג וטימותי לירי ותיעדו את עצמם. הבמאים אליסון אלווד ואלכס גיבני יצרו על בסיס התיעוד הזה את "הטריפ הקסום". 22:30, סינמטק תל אביב.

רב שיח כיצד נתפשת השואה בעיניהם של הערבים בישראל ובמקומות נוספים במזרח התיכון - שאלה זו תעמוד במרכז דיון שיתקיים היום במוזיאון על התפר בירושלים. משתתפים: ח"כ אחמד טיבי והעיתונאים נזיר מג'לי וסמדר פרי. האירוע יכלול סיור בתערוכה "מעבר לזיכרון" המוצגת כעת במוזיאון. 19:00, רחוב חיל ההנדסה 4, ירושלים.

ל' סוברמניאם. מהמוסיקאים ההודים הבולטיםצילום: סנגוי גוש

נשארים בבית

רדיו מוסיקה אלטרנטיבית עכשווית, מתחנת רדיו המשדרת בווינה שבאוסטריה. פטריק וולף, "אורביטל", "טי-וי און דה רדיו", "וייט ראביטס" ורבים אחרים. http://fm4.orf.at.

אתר Dear Photograph הצלם טיילור ג'ונס, בן 22, משלב תצלומים נושנים בנוף בן זמננו. האלבום, שמרכז את 200 התצלומים המוצלחים ביותר בפרויקט, יוצא היום בחנויות ספרים אינטרנטיות. http://book.dearphotograph.com.

עיון "באוהאוס", ספרו של פרנק ויטפורד, רואה אור בהוצאת רסלינג (מאנגלית: תמי אילון אורטל). ויטפורד, מבקר האמנות של "סאנדיי טיימס" הלונדוני, מגולל את סיפורו של בית הספר עתיר ההשפעה לאמנות ולעיצוב שפעל בגרמניה בתקופת רפובליקת ויימאר ונסגר על ידי המשטר הנאצי. בין היתר, הוא דן במטרותיו של בית הספר ובהישגיו.

"טי-וי און דה רדיו". אלטרנטיבה עכשיוצילום: אי-פי

השתתפו בהכנת המדור: נגה גילעם, איתמר זהר, נועה שושני, חגי חיטרון, גליה יהב, דפנה ארד, אבנר שפירא, נירית אנדרמן, בן שלו

תגובות