בבית או בחוץ: המלצות לבילויים

גלריה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גלריה

קולנוע הסרט "הלוואי שהיית כאן" יפתח הערב ב 21:00 את פסטיבל הקולנוע האוסטרלי בסינמטק תל אביב (ביום ראשון נפתח בסינמטק ירושלים וביום שני הבא ייפתח בסינמטק חיפה). הוא מספר על ארבעה חברים שנוסעים לחופשה, כשרק שלושה שבים ממנה. בהמשך יוקרנו "עיר השלג", "פנים מול פנים", "סטייה מהדרך" ואחרים. עד 2 ביולי בסינמטקים.

יום עיון במלאות 100 שנה להולדתו של ראול ולנברג יתקיים היום במרכז יד ושם יום העיון "פעולות הצלה בתקופת השואה". בין היתר, הביוגרף של ולנברג, בנגט יאנגפלט, יחשוף מסמכים חדשים על מאמציו של ולנברג להצלת יהודים, והשר השוודי אריק אולנהאג ידבר על מורשתו החיה של ולנברג. 9:30, אודיטוריום יד ושם בירושלים. האירוע יתקיים בעברית ואנגלית, בתרגום סימולטני.

מוסיקה הערב יתקיים מופע של מוסיקה ופיוטים ספרדיים בהשתתפות ברי סחרוף ורע מוכיח, רבי חיים לוק ושמעון אילוז. יחד עם התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד סחרוף ומוכיח יבצעו משירי אבן גבירול מתוך הפרויקט המשותף שלהם "אדומי השפתות" ואילו לוק ואלבז ישירו משירי אבן עזרא, יהודה הלוי ועוד. ינחה משה איבגי. 20:30, המשכן לאמנויות הבמה אשדוד.

דיון סדרת מפגשים חדשה בהנחיית יעקב אגמון ונורמן עיסא תחל הערב ב 20:30 בתיאטרון יפו. הערב יתקיים דיון העוסק בדומה בין הומוסקסואליות בחברה הערבית ובחברה היהודית-אורתודוקסית. המשתתפים: חבר מועצת העיר סמי אבו שחאדה, הרב בני פרל, הבמאי חיים אלבוים וחאדר הכותב טור במאקו על גאווה ערבית. יוקרנו קטעים מהסרט התיעודי "גברים בלתי נראים" בבימוי יריב מוזר.

מתוך "הלוואי שהיית כאן"

נשארים בבית


אינטרנט באתר Pitchfork.TV אפשר לראות סרט בן 45 דקות המגולל את סיפור הקלטת האלבום "The Soft Bulletin" של "פליימינג ליפס". בסרט יש ראיונות עם חברי הלהקה, קטעים מהופזזעות ושיחות עם מנהיגה המופרע וין קוין ועם המפיק המוסיקלי דייב פרידמן. http://tinyurl.com/6tuxh6c.

ספר קובץ הסיפורים "היעלמות", שכתבה הסופרת הקנדית דבורה ויליס רואה עתה אור בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, בתרגום שאול לוין. הספר כולל 14 סיפורים קצרים העוסקים בצורות שונות בהיעלמותם של אנשים, כיצב אנשים עוזבים ונעזבים, והאם אפשר להמשיך הלאה.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ