גלריה
גלריה

יוצאים מהבית

תערוכה גלריה זימאק בתל אביב (ה' באייר 68) מארחת את תערוכת בוגרי התואר הראשון מהמחלקה לצילום בבצלאל, בניסיון לסמן את המגמות המתהוות בצילום המקומי ואת הבוגרים הבולטים שיובילו את הדור הבא של הצלמות והצלמים בישראל. בתערוכה יוצגו בין השאר עבודות של ארנון רבין, בת אל אמה דיין, יעל פרבר, דוריאן גוטליב, טל רוזן, הדר רייזמן, אורי פינר ויואל פינק. עד 14.9.

מסיבה סצינת הגייז של ראשון לציון מתחילה להתעורר, ובאחרונה נוסד ליין המסיבות "ליבראצ'י" המיועד להומואים ולסביות מהעיר. במסיבתו הערב ב-21:00 בברנש בר (ז'בוטינסקי 16) יושמעו מגוון להיטי פופ, האוס ומוסיקה ים-תיכונית. על העמדה: די-ג'יי שירן ששון. הכניסה חופשית (מגיל 20).

דוריאן גוטליב, "ללא כותרת", 2012

שירה בפרויקט "תל אביב צפה" הלחין גל זיו שירה ישראלית של המשוררים שמעון אדף, יקיר בן משה, אורי ברנשטיין, זלי גורביץ', טל ניצן, ויודית שחר. הערב ב-20:30 הוא יופיע באוזןבר בתל אביב לרגל סיום הופעות הקיץ. ילוו אותו נופר גבעוני בשירה ועומר אשר בגיטרה חשמלית. יתארחו נועם פרתום, זלי גורביץ' וגיל דיקמן.

מופע ליין ההופעות "אינדיד" מארח את הזמרת טל אורן שעובדת בימים אלה על אלבום בכורה. מומלץ להאזין לשיר מתוכו "לא זקוקה לקצה העולם". עוד תופיע בערב הזמרת גיטלה. בר גיורא בתל אביב (רח' דיזנגוף 64) 21:00. כניסה חופשית.

טל אורן. לקראת אלבום בכורה | צילום: דויד פרץ

נשארים בבית

רדיו ברני טאופין עובד לצד אלטון ג'ון כבר כמעט חמישה עשורים. הוא כתב לו שירים רבים ובהם "Your Song". הלילה בחצות שעון ישראל הוא יספר ברדיו בי-בי-סי2 על דרכם המשותפת והפורייה. www.bbc.co.uk/radio2.

רדיו ברשת השדר והמוסיקאי קוואמי יארח היום ב-13:00 בתחנת הרדיו האינטרנטית "הקצה" את העיתונאי בועז גולדברג. הם ישוחחו על להקת הגראז' ריבייבל "פאזטונס" שתופיע ב-30 וב-31 בחודש באוזןבר בתל אביב, כמעט 20 שנה אחרי שהופיעה במועדון "רוקסן". kzradio.net.

ספר עיון "הסוף: התרסה וחורבן בגרמניה של היטלר, 1944-1945", ספרו של ההיסטוריון הבריטי איאן קרשו, רואה אור בעברית (הוצאת עם עובד/ ספרית אפקים, מאנגלית: כרמית גיא). קרשו מתמקד בחודשים האחרונים לקיומו של הרייך השלישי, מאז יולי 1944 ועד כניעת הנאצים במאי 1945, ומנסה להסביר מדוע המשיכו הגרמנים להילחם בתקופה זו, אף כי כל הסימנים העידו על תבוסה וחורבן בלתי נמנעים.

השתתפו בהכנת המדור: נגה גילעם, איתמר זהר, חגי חיטרון, גליה יהב, דפנה ארד, אבנר שפירא, אורי זר אביב, קרין לויט

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ