כרטיס ביקור: מוזיאון אשדוד לאמנות

לומדים על העולם האקולוגי, נחשפים ליצירות אמנות בינלאומיות ויוצאים למסע בעקבות הזמר הים תיכוני - מוזיאון אשדוד לאמנות מזמין אתכם לביקור מעשיר ומהנה

דניאל שירין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הצוללת הירוקה, מוזיאון אשדוד לאמנות
לא רק יצירות אמנות. פעילות אינטרקטיבית במוזיאון אשדוד לאמנותצילום: אילן ספירא

מוזיאון אשדוד לאמנות הוא מוזיאון עם תפישה אדריכלית ייחודית, ובעל מבנה בצורת משולש וחללי תצוגה מושכי עין. המקום מציג תערוכות אמנות ישראלית ובינלאומית המתחלפות במשך השנה, תוך שילוב תחומי מדיה מגוונים, כמו גם פעילויות ואירועי תרבות, שיח גלריה ומפגשי אמן. במוזיאון בולטים בין היתר אגף הצוללת הירוקה, שמשלב חינוך לתודעה אקולוגית ופעילות אמנותית, זאת לצד התערוכה שעלתה לאחרונה, "זמר בודד הוא הלב", הסוקרת את ההיסטוריה של המוזיקה המזרחית בישראל.

» כל מה שקורה באשדוד
» כל הפארקים של אשדוד

מהן הפעילויות?
» הצוללת הירוקהפעילות חווייתית לחינוך אקולוגי. בצוללת נפגוש את צוֹלִי, קצינת המבצעים, ואת סוכן ירוק 008. יחד איתם "נצלול" למעמקים וננסה לחפש פתרונות לבעיית הצריכה המוגברת עמה מתמודדת הסביבה: בעמדות שונות נבדוק עד כמה אנו ירוקים וכיצד נוכל להתייעל אנרגטית, נגלה כיצד האשפה מועילה לסביבה, כיצד חפץ אחד הופך לחפץ אחר ואיך משפיע המזון שאנו אוכלים על הסביבה. כל אלה באמצעים ויזואליים, דרך משחקים אינטראקטיביים, וחשיפה ליצירות אמנות מקוריות. הפעילות מיועדת לקבוצות של עד 40 איש ובנויה בהתאמה על פי הגילאים.  

» "זמר בודד הוא הלב" - תערוכה המציגה את סיפורה של המוזיקה המזרחית בארץ, החל מקום המדינה ועד לפריצתה לזרם המרכזי של המוזיקה בארץ. התערוכה בנויה כסיפור המתפתח בסדר כרונולוגי, החל בהגירתם לישראל של מוזיקאים בעלי שיעור קומה מארצות מוסלמיות בשנות ה-50', ועד רגע שבירתה של "תקרת הזכוכית" של תעשיית מוזיקה זו.

» אוסף המוזיאון - האוסף, הנמצא בהתהוות, מכיל עבודות מתקופות שונות באמנות המקומית והבינלאומית. גוף העבודות המשמעותי שביסס את הקמתו של אוסף המוזיאון היה תרומת האספן השוודי רלף הרמנס, שהעביר למוזיאון מעל למאה עבודות של אמנים, שוודים ברובם. בנוסף, מוצגות במוזיאון עבודות על נייר תרומת הקרן הציבורית על שם אוזיאש הופשטטר, עיזבון הפסל פנחס עשת, עבודות מעיזבון הציירת הדי טריאן ועבודות מעיזבונותיהם של משה מוקדי ושל שלמה ויתקין. עבודות מן האוסף מוצגות באופן קבוע בגלריית האוסף הנמצאת במבוא למוזיאון.

» אוסף יונה פישר - האוסף על שם יונה פישר, מראשוני אוצרי התרבות בישראל, מורכב ברובו מעבודות של אמנים שעבדו איתו במשך השנים ואף הציגו במוזיאון, אך גם מעבודות של אמנים שלא עבדו איתו באופן ישיר אך ממשיכים את המהלך שהוביל. רוב העבודות נבחרו על ידי האמנים עצמם על רקע הדיאלוג הישיר או העקיף שניהלו עם פישר לאורך השנים. אוסף זה ממשיך להתפתח ולגדול עם השנים.

מחיר הכניסה למוזיאון: 10-25 שקלים. במקום ישנן אוזניות הדרכה בעברית בלבד. ניתן לתאם מראש מדריכים בכל השפות.

מתי להגיע?

במוזיאון תוכלו לבקר בשעות הבאות: ימים ראשון, שלישי, רביעי וחמישי בין השעות 09:00-16:00, ימי שני בין השעות 09:00-20:00, ימי שישי-שבת בין השעות 10:30-13:30. בחגים ומועדים ייתכנו שעות פתיחה שונות, יש להתעדכן באתר הרשמי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ