על חלל: אירועי שבוע החלל הבינלאומי בארץ

האם יש חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ? איך בני אדם יתקיימו בחלל? ואילו סטארטאפים עוד יגיעו לחלל? על כל השאלות הנ"ל יענו במסגרת אירועי שבוע החלל הבינלאומי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חלל
צילום: רון שלף

הביטו למעלה, מה אתם רואים? למרות שהנוף וודאי עוצר נשימה, היו בטוחים שאתם לא רואים אפילו אחוז קטן ממה שיש לחלל להציע. בדיוק מהסיבה הזו, מתקיימים אירועי שבוע החלל הבינלאומי 2017 בין התאריכים 5-10 באוקטובר, במגוון מוקדים ברחבי הארץ. שבוע החלל הבינלאומי מתקיים מדי שנה בתחילת אוקטובר ברחבי העולם, בעקבות הכרזת האו"ם על שבוע שיוקדש לחגיגת נוכחות החלל בחיינו והישגי האדם בחקירתו. השבוע יצויין עם מגוון אירועים שיתקיימו במספר ברים ומוקדים ברחבי הארץ. הכניסה לפסטיבל ללא תשלום. שימו לב, האירועים המתוכננים להתקיים בירושלים בוטלו.

» סוכות – לכל האירועים, הפסטיבלים וההמלצות לחג
» איפה אוכלים בחול המועד סוכות?
» המדריך המלא לפסטיבלי מוזיקה לסוכות
» פסטיבלי ילדים בסוכות
» עד 30 שקלים: איך להעביר את סוכות בזול?

בקרבת הברים בהם יתקיים האירוע, יוצעו לציבור הרחב עמדות טלסקופים עם מדריך לצפיה בכוכבים, יחד עם עמדות מציאות מדומה - חוויית תלת-ממד בשיתוף SpaceIL, שתאפשר לכם לצפות בשיגור חללית לחלל עם סיבוב קטן בשכונת מערכת השמש. בין ההרצאות שיתקיימו:

מדריך הטרמפיסט לחלל

מסגרת שבוע החלל הבינלאומי תתקיים ההרצאה "מדריך הטרמפיסט לחלל", בהנחיית עדן אוריון, חובב חלל מושבע, בונה ומשפץ טלסקופים. ההרצאה תערוך היכרות עם המקום בו אנחנו נמצאים, במובן הכי רחב של המילה "מקום": נעסוק בגרמי השמיים השונים, מהקרובים ביותר ב"שכונת" מערכת השמש, בהמשך הגלקסיה שלנו ועד שאר היקום המוכר לנו. ההרצאה תתקיים בתל אביב, ירושלים, באר שבע וחיפה. 
מדריך הטרמפיסט לחלל - למועדי ההרצאה

חלל חדש - סטארטאפים שעבורם השמיים הם לא הגבול

ההרצאה: "חלל חדש - הסטארטאפים שעבורם השמיים הם לא הגבול", בהנחיית מעיין פרילוק, כתבת טכנולוגיה וחדשנות, תסקור ותחשוף מספר ראיונות מצולמים עם יזמים בתחום החלל שנערכו במיוחד לשבוע החלל העולמי בישראל. 
חלל חדש - סטארטאפים שעבורם השמיים הם לא הגבול - למועדי ההרצאה

עתידנות בחלל, מפי הרובוט

בהרצאה הזו יסביר ד"ר רועי צזנה - חוקר עתידים בינלאומי, באמצעות הרובוט שלו, על יישוב החלל העתידי - בטווח הקצר והארוך: על המירוץ החדש לחלל שמתממש בזכות החברות הפרטיות, היכולת לכרות מחצבים מהחלל שתביא לקיומה של תעשיית חלל ענפה, הקמת מושבות במאדים, מעליות החלל של העתיד הרחוק ועוד.
עתידנות בחלל, מפי הרובוט - למועדי ההרצאה

איפה ET: החיפוש אחר חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ 

במסגרת שבוע החלל הבינלאומי תתקיים ההרצאה: "איפה ET: החיפוש אחר חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ", בהנחיית אילן מנוליס - מנהלו של מצפה הכוכבים במכון ויצמן למדע. ההרצאה תעסוק באחד הנושאים המסקרנים והמרתקים מכולם – אפשרות קיומם של חיים מחוץ לכדור הארץ בכלל וחיים תבוניים בפרט. האם ביקרו אותנו חוצנים? מה הסיכויים שהם קיימים? אם הם אכן קיימים, האם תיתכן תקשורת איתם עוד בימינו? מהן המגבלות שהפיזיקה מציבה בפנינו בבואנו לבצע חיפוש זה ועוד.
איפה ET: החיפוש אחר חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ - למועדי ההרצאה

תהיו בריאים: איך בני אדם יתקיימו בחלל?

במסגרת ההרצאה הזו יסקור ד"ר ערן שנקר, רופא חלל ישראלי את חקר החלל וראשיתו, את המחקרים הביו-רפואיים הישראליים שבוצעו בחלל ואת השפעות החלל על הפיזיולוגיה של גופינו - ממערכות השלד והעצמות ועד המוח והשינה. כל זאת תוך סיפור התנסותו האישית במחקר ופיתוח מערכות רפואיות.
תהיו בריאים: איך בני אדם יתקיימו בחלל?  - למועדי ההרצאה

פלניטריום דיגיטלי

במתחם העיר התחתית בחיפה (הנמל 33), מתחם פלנטריום דיגיטלי - בו יוכלו המשתתפים לחוות טיסה מעל גרמי השמים השונים, להתרשם מפני השטח כאילו הם עצמם יושבים על אחת מהחלליות שנשלחו לחקור את מערכת השמש ועוד.
פלניטריום דיגיטלי - לכל הפרטים

חלל ופופקורן 

במסגרת שבוע החלל הבינלאומי יוקם במוצאי שבת, ה-7 באוקטובר, מתחם קולנועי  בשדרת וושינגטון שבשכונת פלורנטין בתל אביב, שיאפשר לצופים ליהנות מסרטי חלל על גבי מסך ענק.
חלל ופופקורן - למועדי ההקרנה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ