רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות
בריכה בפרדס. שחר מרקוס
בן הרצוג

פרטים

ז'אנר: מיוחדים, אמנותי, פסטיבל מחיר: מחירים משתנים

פסטיבל א ז'אנר 2018 יתקיים בימים רביעי, 25 באפריל עד שבת, 28 באפריל 2018 בתיאטרון תמונע, תל אביב. במסגרת הפסטיבל יוצגו עבודות העוסקות בתחום בין המרחב האישי והפוליטי בתחומים מגוונים כגון מחול, שירה, מוזיקה, וידאו ארט ועוד. מבחר היוצרים בפסטיבל כולל את נטע וינר וסתיו מרין, עדי קיסר, אמן הוידאו שחר מרקוס ואמנים נוספים.

» מה עושים היום - לוח האירועים המלא
» לוח הופעות היום
» לוח הצגות היום
» אטרקציות לילדים - המדריך השלם

פסטיבל א-ז'אנר 2018 ביקש בקול הקורא להפנות את המבט אל מה שנמצא, כביכול, מאחורי חזית הבית, אל "החצר האחורית". יוצרות ויוצרים נקראו להגיב על החצר האחורית כמושג וכרעיון,  חצר אחורית כמקום אליו נזרקים דברים שאינם ראויים לקדמת הבית, דברים שאין להם יותר מקום, או דברים שאנחנו מתביישים בהם.

יציגו יצירה חדשה. נטע וינר וסתיו מרין
נורית מוזס - חרך

השנה ביום הראשון של הפסטיבל, יום רביעי, 25 באפריל, בשעה 20:00, תתארח עבודת פרפורמנס מיוחדת שהיא שיתוף פעולה בין תיאטרון תמונע למכון הפולני. הנריק צ'שניק, צייר בעל שם עולמי, בליווי איירק וויאצ'ק, מוזיקאי פולני ותדאוש דאברובסקי, משורר פולני מהגל הצעיר של משוררי פולין יפגשו על הבמה את עדי קיסר, מהבולטות במשוררות הישראליות החדשות. המפגש מייצג עבודה שמשלבת ציור, מוזיקה ושירה. 

הופעות נוספות בפסטיבל:
» בום התאהבתי- יום רביעי 25 באפריל בשעה 22:00 - יעל טל ונעמה רדלר במופע ספוקן וורד על גבריות ונשיות ומלחמה ואהבה ועל המלחמה לאהוב.
» הגזענות כחצר אחורית - יום חמישי, 26 באפריל בשעה 19:00- אסמרוב נגושה, מבקש מקלט בן 21, הגיע לארץ מאריתריאה לפני שש שנים. הוא כבר מרגיש שייך, רק שהמדינה לא מקבלת אותו ורוצה לגרשו. לפני מספר חודשים הוא נעמד לבוש ברחוב דיזינגוף בחולצה לבנה ועם כיסוי עיניים והגיש לעוברים ושבים טושים שחורים שיכתבו עליו מה הם חושבים עליו. עכשיו הוא מגיע לפסטיבל א-ז'אנר - החצר האחורית ומזמין אתכם לכתוב עליו את המחשבות שלכם.

אסמרוב נגושה- מה אתם חושבים עלי. א ז'אנר 2018
יחצ

» נטע וינר וסתיו מרין - "חרך" - ימים שישי ושבת, 27-28 באפריל בשעה 20:00 - העבודה נולדה כתוצאה ממפגש והתנגשות בין מסורות של מחול ואמנויות לחימה שונות. מפגש זה מהווה בסיס לשפה התנועתית של העבודה שעיקרה מאבק בין סיפורים ובאופן ספציפי יותר מאבק בין הסיפור המכונן בבית, או המסופר בבית לבין סיפורים שנמחקו, הודחקו והוגלו לחצרות אחוריים ומחוץ לגדר. זאת תוך שימוש בטקסט שנכתב על ידי נטע וינר בעברית, ערבית, יידיש ורוסית שעיקרו פירוק והרכבה של מטענים טקסטואליים ורגשיים על מנת לנסות ולנסח סיפור חדש. 
» מעיין צדקה - על המקום - מיצב סאונד העושה שימוש בהקלטות שטח מהחצר האחורית של תל אביב - אזור נוה שאנן, התחנה המרכזית וגינת לוינסקי. העבודה מזמינה את הקהל להיות שותפים פעילים בהעלאת מצב ילדי השכונה למודעות. המופע נעשה בשיתוף צוות מתנדבי הספרייה בגינת לוינסקי.

*#