אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות
חשוב לשמור עליו.
יום כדור הארץ
"רק קרטון" במוזיאו

פרטים

לאורך החודשים אפריל-מאי 2018 יציינו עשרות ארגונים העוסקים באיכות הסביבה ובקיימות את חודש הקיימות בירושלים. זוהי השנה השנייה בה מתקיים חודש "עושים קיימות בירושלים" והוא מיועד לכל הגילאים. במהלך החודש תוכלו לקחת חלק בעשרות אירועי תרבות, סדנאות, הרצאות, קורסים, כנסים וסיורים שיתקיימו ברחבי העיר.

» חודש הקיימות בירושלים 2018 - סדנאות והרצאות
» חודש הקיימות בירושלים 2018 - סיורים
»
מה עושים היום - לוח האירועים המלא
» לוח הופעות היום
» לוח הצגות היום
» אטרקציות לילדים - המדריך השלם

לוח אירועים מיוחדים:

» מקיימות - קיימות ממבט נשי
איפה: עין כרם סמטת היין 11
מתי: 23 באפריל, 17:00
כמה: הכניסה חופשית, תשורה מומלצת: 35 שקלים

» מפגש הדרכה לבניה מעץ ממוחזר: מיזם "כלים בגינה" של הגינה הקהילתית מוזיאון הטבע מזמין אתכם/ן למפגש בו תלמדו להכין מוצר מעץ ממוחזר. את המפגש ינחה גדי ורשבסקי.
איפה:גינה קהילתית מוזיאון הטבע
מתי: 24 באפריל, 16:00
כמה: הכניסה חופשית

מגוון פעילויות לכל המשפחה. חודש הקיימות בירושלים
חן וגשל

» יום כדור הארץ במצפה נפתוח: הפנינג לציון יום כדור הארץ הבינ”ל בשיתוף עם החברה להגנת הטבע, מנהל קהילתי רמות אלון וקק”ל. תערוכת אמנות בטבע - ציורים וצילומים, דוכני מכירה, סדנאות קומפוסט ועוד. הצגה למשפחות - ״דון קישוט״ (11:15). סיורי טבע - צבאים וצמחים, הפעלות וסדנאות לכל המשפחה (13:00-14:00), הופעה מוזיקלית - להקת ״פולי זוסיבול״ (14:00-15:00).
איפה: במצפה נפתוח
מתי: 27 באפריל, 11:00
כמה: הכניסה חופשית

» בית צפפא - שכונתי ירוקה: צפייה בסרט אנימציה סביבתית, דיון עם הילדים להיכרות סביבת המחייה שלהם. עבודה בגינה בחומרים ממוחזרים.
איפה: מינהל קהילתי, בית צפפה
מתי: 1 במאי, 10:30
כמה: הכניסה חופשית

» עבודה בגינה הציבורית עם קבוצת נשים מצור בחר: נשים עוברות הדרכה לניצול שטחים קטנים והקמת גינה בביתם.
איפה: מינהל קהילתי צור בחר
מתי: 3 במאי, 9:00
כמה: הכניסה חופשית

» מגמה על הבר - איך מובילים שינוי סביבתי: תאי הפעילות של "מגמה ירוקה" בירושלים מגיעים לספר על הובלת שינוי ציבורי, חברתי וסביבתי מנקודת מבטם. איך גורמים לציבור להתחבר למאבק? איך משכנעים נבחרי ציבור לקחת חלק? ובעיקר - איך משלבים אקטיביזם בחיי היום יום שלנו?
איפה: מייקספלייס
מתי: 7 במאי, 19:00
כמה: הכניסה חופשית

» חפש את המטמון בגינות קהילתיות
איפה: גינה קהילתית אור בזמנהוף
מתי: 2 במאי, 15:15
כמה: הכניסה חופשית

חפש את המטמון בגינות קהילתיות
גדי ורשבסקי

» הכנס השלישי לקיימות בגיל הרך: כנס מקצועי לגננות המובילות את תחום הקיימות בגן הילדים מכל אוכלוסיות העיר ירושלים (מ"מ, ממ"ד, ערבי, חרדי) השנה בכנס: הכרות עם "גן יער" ופעילות ילדים בטבע כחלק משגרת החיים בגן. המפגש ילווה בתרגום ערבית-עברית.
איפה: עמק הצבאים
מתי: 8 במאי, 15:30
כמה: כניסה חופשית

» פעילויות קיימות בבית הספר צור באהר: בריאות וסביבה הם מטרות הפעילות - הורים עם ילדים עושים הליכה בגינה קהילתית של צור באהר במטרה לחזק את הקשר. לאחר הליכה בגינה נעשה פעילות בגינה, שתילת צמחים, עבודות מיחזור צביעה וניקיון.  הפעילות מתקיימת כל שבועיים. הפעילות כוללת ארוחת בוקר משותפת שכל אחד מביא מהבית.
איפה: צור באהר
מתי: 9 במאי, 10:00
כמה: כניסה חופשית

» יום שיא קומפוסט: בשיתוף פעולה עם מהפח ירוק-מיזם קומפוסט קהילתי ירושלמי, נקיים יום שבו ילדי בית הספר יביאו שאריות מזון מהבית , ובזמן הפסקת עשר גם יאספו שאריות המזון. לכל שכבה יהיה מיכל אשר יישקל בטקס בית ספרי לעיני כולם.
איפה: בית ספר קשת יסודי ירושלים, אלכסנדיון 23
מתי: 15 במאי, 9:00
כמה: כניסה חופשית

» חגיגת שבועות וביכורים: הכנת סלי ביכורים, צעדת ביכורים בשבילי הגינה, קציר חיטה ושעורה, סיפורים וחידונים ומאכלי שבועות. חגיגת ביכורים למשפחות ולילדים שתכלול הכנת סלי ביכורים ותהלוכה המונית בשבילי הגינה. כל מפגשי ההדרכה והאירועים הם בעלי אופי קהילתי, מאורגנים על ידי מתנדבים וההשתתפות בהם היא ללא תשלום.
איפה: גינה קהילתית מוזיאון הטבע
מתי: 17 במאי, 16:30
כמה: כניסה חופשית

» מיד ליד"ה - שישוק מקומי: מוזיקה טובה, עשרות דוכנים מגוונים של אוכל ביתי, ירקות ופירות אורגניים, פרחים ושתילים, בגדים יד שניה, אמנות מקורית ועוד. כל הדוכנים מופעלים על ידי תלמידים, מורים ואורחים, ההכנסות מהשוק תומכות בקידום הקיימות בבית הספר. זו הפעם החמישית שאנחנו מקיימים את השוק והפעם השנייה במסגרת חודש הקיימות. השוק בשבילנו הוא הזדמנות בשביל מורים ותלמידים לפגוש אחד את השני בפנים אחרות, להביא כשרונות לידי ביטוי, לאפשר לאנשים לתמוך באמנים מקומיים, לרכוש חפצים שעברו גלגולים ובגדים יד שניה ממיטב הארונות של המורות בבית הספר ולאכול מהירקות שאנחנו מגדלים.
איפה: תיכון ליד האוניברסיטה, שדרות רופין, ירושלים 
מתי: 18 במאי, 10:00
כמה: כניסה חופשית

» פארק עמק הצבאים: אירוע משפחות - תכנים מרכזיים: ספורט בטבע ואתגרי שטח וחשיבה.
איפה: פארק הצבאים 
מתי: 21 במאי, 16:30
כמה: כניסה חופשית

נהנים בעמק הצבאים. חודש הקיימות בירושלים
יעל המרמן

» אירוע FUCKUP קיימות: באלפי שנות קיום העולם, הספקנו לעשות המון: גילינו את האש, ייצרנו דלק טבעי, למדנו להתפיל מים, המצאנו כסף מדומיין ואפילו מכונית שנוסעת מעצמה. נשמע מדהים, לא? אבל כולנו יודעים שכשבני אדם נוגעים במשהו, הם בדרך כלל עושים קצת בלאגן במקום אחר... אז בואו לשמוע קצת על הקו המחבר בין החיים העירוניים שלנו לבין הסביבה בערב שכולו קיימות וכישלונות. נפגוש א.נשים שבוחרים לפעול לשינוי המרחב והתודעה, ונשמע מהם על הכישלונות המפוארים שלהם בדרך, בערב שמעלה על נס את העשייה הסביבתית בישראל ובירושלים במסגרת חודש "עושים קיימות בירושלים".
איפה: מכון ירושלים למחקרי מדיניות, רד"ק 20
מתי: 21 במאי, 19:30
כמה: כניסה חופשית

» קרטון ואקולוגיה: קרטון ואקולוגיה לילדים - נבחן מה השפעתו של הקרטון על איכות הסביבה, ונראה שאפשר ליצור מקרטון יצירות אומנותיות מרשימות. הפעלות, סדנאות ותערוכה הקשורים לקרטון ואקולוגיה.
איפה: מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים
מתי: ראו פירוט
כמה: 60 שקלים, כניסה חינם לילדים מתחת לגיל 5
» רק קרטון - לכל הפרטים

"רק קרטון" במוזיאון המדע
עידן ועקנין

כתבות שאולי פספסתם

*#