רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות
היוצר אינגמר ברגמן
Bengt Wanselius

פרטים

רטרוספקטיבה ליוצר הקולנוע, הבמאי, התסריטאי והסופר אינגמר ברגמן תתקיים החל מיום שני, ה-19 בפברואר 2018 בסינמטק ירושלים ותימשך גם לחודש מרץ. במהלך החודש יוקרנו סרטיו המוקדמים של היוצר המוערך, שבמהלך חייו כתב וביים כשישים סרטים, 170 הפקות תיאטרון ומעל 100 מאמרים וספרים. 

» מה עושים היום - לוח האירועים המלא
» לוח הופעות היום
» לוח הצגות היום
» אטרקציות לילדים - המדריך השלם

הסרטים שיוקרנו במהלך מרץ 2018:

» "משבר" - "Crisis" (שבדיה, 1946). נלי בת ה-18 גרה בעיירה שלווה עם אמה המאמצת. כאשר אמה הביולוגית לוקחת אותה לטובת חיים תוססים בעיר הגדולה, היא פוגשת בג'ק, מחזר שטני של אמה והעניינים מסתבכים.
מתי: יום שני, ה-19 בפברואר 2018 בשעה 18:00. 

» "גשם יורד על אהבתנו" - "It Rains on Our Love" (שבדיה, 1946). דויד השתחרר זה עתה מבית הכלא. מגי נושאת ברחמה תינוק של אב לא ידוע. הם נפגשים במקרה בתחנת הרכבת, מחוסרי כל, ומחליטים לפלוש לבית קיץ נטוש.
מתי: יום רביעי, ה-21 בפברואר 2018 בשעה 19:00.

» "ספינה להודו" - "A Ship to India" (שבדיה, 1947). מבוסס על מחזה מאת מרטין סדרהיילם - יצירה קאמרית במרכזה עומדות ארבע דמויות. ברחובותיה הנטושים של עיר נמל, מחפש יוהנס אחר סאלי, אהובתו האבודה. הוא נזכר בימים שבהם החלה אהבתם לפרוח. שתי הדמויות האחרות הן של הורי יוהנס, שעל ספינתם הכירו השניים. האב, קפטן הספינה העריץ, ואמו העלובה.
מתי: יום חמישי, ה-22 בפברואר 2018 בשעה 18:30.

» "מוזיקה באפילה" - "Music in the Darkness" (שבדיה, 1948). הסרט דן באחד הנושאים האהובים על ברגמן - הבדידות. העלילה עוקבת אחר צעיר שהתעוור בתאונת ירי במהלך שירותו הצבאי וסיפור נישואיו לבת-ליוויתו הענייה.
מתי: יום ראשון, ה-25 בפברואר 2018 בשעה 18:00. 

 » "נמל בית" - "Port of Call" (שבדיה, 1948). הנושאים העומדים במרכז הסרט הם
פערי הדורות ואשמת המבוגרים: גרטרוד היא צעירה טהורה המאמינה (בעידוד אמה הפוריטנית) בעתיד אישי קודר ואומלל. התחושה הזו גוברת נוכח גורלה הטרגי של ידידה שמתה במהלך ביצוע הפלה.
מתי: יום שני, ה-26 בפברואר 2018 בשעה 18:00.

» "צמא" - "Thirst" (שבדיה, 1949). מבט על חיי הנישואין דרך הנושאים האהובים על ברגמן: בדידות, קשיי הקיום והיחסים בין המינים. זוג נשוי עושה את דרכו ברכבת מבזל לשטוקהולם. האשה משחזרת בדמיונה את פרשיית האהבים שלה עם ימאי והגבר מנסה להשוות במוחו בין אשתו הנוכחית ובין זו הקודמת. בסופו של דבר מגלים השניים שלפעמים לסבול יחד עדיף מאשר לסבול בנפרד.
מתי: יום שלישי, ה-27 בפברואר 2018 בשעה 18:00.

» הפסקת קיץ - מארי, רקדנית באופרה המלכותית של שטוקהולם, מתאהבת בימי חופשת הקיץ בצעיר ושמו הנריק. עם תום החופשה הנריק נהרג ומשך תריסר השנים הבאות מארי אינה מצליחה להתאושש מאבלה. ברגמן מעמת את הדיכאון והמלאנכוליה עם פלאשבקים מהאהבה הגדולה. התוצאה היא סרט רגיש ונוגע ללב.
מתי: יום שני, ה-12 במרץ 2018 בשעה 18:00.

» נשים מחכות - שלוש נשים, הנשואות לשלושה אחים, ממתינות לבוא בעליהן לאתר הנופש. בינתיים, כל אחת מתוודה על ארוע בעברה. הבימוי האלגנטי של ברגמן והטונים הקומיים, הפכו את “נשים מחכות” להצלחה בינלאומית שחשפה את כוחו של ברגמן כבמאי בעל הבנה לנפש הנשית.
מתי: יום שלישי, ה-13 במרץ 2018 בשעה 18:00.

» קיץ עם מוניקה - הארי מתאהב במוניקה, זבנית מפתה וסקסית. אחרי מריבה עם אביה יוצאת מוניקה עם הארי לחופשה באי נידח מחוץ לשטוקהולם. מוניקה מגלה שהיא הרה והשניים מתחתנים. אך עד מהרה היא משתעממת מחיי הנישואין. דרך דרמה על אהבת נעורים וסופה מציע ברגמן את נקודת מבטו המפוכחת על התבגרות וזוגיות. 
מתי: יום חמישי, ה-15 במרץ 2018 בשעה 19:00.

*#