רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות
יוסי זמין המכון הישראלי לדמוקרטיה

פרטים

מחיר: 20 שקלים

"חבורת לימוד" הם מפגשי העשרה שמתקיימים בבית אבי חי במסגרת "לומדים בבית": שיח עמוק על ערכים יהודים, זהות ישראלית, יהודית ותרבותית. במסגרת האירועים ייערכו הרצאות בנושאים שונים כמו ספרות עברית, חיי משפחה, חגים ועוד.

» מה עושים היום - לוח האירועים המלא
» לוח הופעות היום
» לוח הצגות היום
» אטרקציות לילדים - המדריך השלם

לוח המפגשים:

» בלהה בן אליהו - למה סגרה הכלה את הדלת?: על פרידות ופגישות בספרות העברית, על דלתות נעולות ופתוחות ביצירת לאה גולדברג ורונית מטלון ועל סיום שהוא התחלה. בלהה בן אליהו היא מרצה לספרות במכון כרם בירושלים, במכללת דוד ילין ובמכללת אפרתה.
מתי: יום שלישי, ה-24 באפריל 2018 בשעה 20:00. מפגש שני יתקיים ביום שלישי, ה-8 במאי 2018 בשעה 20:00.

» ד"ד רונית עיר-שי - על פגיעות מיניות במשפט העברי: המפגש יעסוק בעבירת האינוס כפי שהתגבשה אצל חז"ל, הרמב"ם ובספרות הראשונים והאחרונים. נבקש לבחון את משמעותו של מושג האונס בהקשרים מיניים, נבחן את ההבדלים בהגדרת האונס כפי שהתגבשה במסורת האשכנזית לעומת זו הספרדית, ונדון ברלוונטיות של ההבחנות המסורתיות לתובנות העכשוויות.
מתי: יום שלישי, ה-15 במאי 2018 בשעה 20:00. 

» חנן מזא"ה - מסורת ותמורה בהלכה בעיני חכמים בתלמוד הירושלמי: סדרה זו תבחן סוגיות וסיפורים העוסקים באחד מאתגרי היסוד במערכת ההלכתית: ההתמודדות עם שינויים. האם המערכת ההלכתית משתנה אל מול שינויי מציאות? איך מתמודדים עם הפער בין ההלכה הכתובה מן העבר ובין הנוהג הרווח בהווה? כיצד להסביר סתירות בין הלכה קדומה להלכה מאוחרת ועוד.
מתי: יום שלישי, ה-22 במאי 2018 בשעה 20:00. מפגש שני יתקיים ביום שלישי, ה-29 במאי 2018 בשעה 20:00.

» אלי ברקת - איך לומדים בישיבה מזרחית?: המפגש יעסוק בקווים לדמותה של ישיבה מזרחית: תורתו אומנותו או עיתים לתורה, תלמידי חכמים או כל ישראל, גדולים או קטנים, חידוש או מעשה, קבלו דעתי או מודים מודים.
מתי: יום שלישי, ה-5 ביוני 2018 בשעה 20:00.

» ד"ר שרגא בר און - הראיתם את אלהי? הלל צייטלין מבקש אלהים: צייטלין היה מגדולי האינטלקטואלים היהודיים בוורשה במחצית הראשונה של המאה העשרים. כהוגה דעות בעל רקע חסידי ובעל השכלה פילוסופית מעמיקה, הוא פיתח משנה דתית שהעמידה במרכזה את "בקשת האלהים". נעיין יחדיו במסה "הצמאון" ונבחן אותה על רקע חייו של צייטלין והמגמות האינטלקטואליות בתרבות העברית בראשית המאה העשרים.
מתי: יום שלישי, ה-12 ביוני 2018 בשעה 20:00.

*#