רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות
למועדי המופעים
אהרון פוירשטיין
רון עופר

פרטים

מחיר: 20 שקלים

"חבורת לימוד" הם מפגשי העשרה שמתקיימים בבית אבי חי במסגרת "לומדים בבית": שיח עמוק על ערכים יהודים, זהות ישראלית, יהודית ותרבותית. במסגרת האירועים ייערכו הרצאות בנושאים שונים כמו ספרות עברית, חיי משפחה, חגים ועוד.

» מה עושים היום - לוח האירועים המלא
» לוח הופעות היום
» לוח הצגות היום
» אטרקציות לילדים - המדריך השלם

לוח המפגשים:

» אהרון פוירשטיין - בר מצווה על המזבח: סיפור העקדה נקרא לרוב כסיפור של הקרבה, אבל אפשר לראות בו טראומה מבנית. נקרא שוב את סיפור העקדה ונצפה בקטעים מתוך סרטם של האחים כהן "יהודי טוב", סרט שמחזיר את העקדה אל "זירת הפשע" היהודית – המשפחה. ננסה להבין מהן השאלות הקיומיות שמציבה בפנינו העקדה, מה היא שואלת על יחסי הורים וילדים ביהדות ומהן התשובות האפשריות.
מתי: יום שלישי, ה-20 במרץ 2018 בשעה 20:00.

» פרופסור אביגדור שנאן - משברים בחיי המשפחה בראי ספרות האגדה: בחיי המשפחה בתקופת המשנה והתלמוד התגלעו חילוקי דעות ומשברים באשר לשאלות כגון חלוקת התקציב המשפחתי, קידום קריירה עצמאית לעומת קיומם של חובות כלפי שאר בני המשפחה, גידול ילדים ומספרם הרצוי וכן היחס לזקנים. המפגש יעסוק בכמה סיפורים מן התלמודים והמדרשים העוסקים בסוגיות אלו.
מתי: יום שלישי, ה-27 במרץ 2018 בשעה 20:00.

» הרב דניאל אפשטיין - הראית פני רעך?: "המילה הראשונה של הפנים היא לא תרצח". האם תיתכן תגובה פילוסופית לשואה? כל הגותו האתית של עמנואל לוינס מתמודדת עם שאלה זו ומכוונת אותנו אל פני האדם שנמחקו בשואה. דניאל אפשטיין הוא רב ופילוסוף, מרצה במכון מתן על ההגות בת-זמננו.
מתי: יום שלישי, ה-10 באפריל 2018 בשעה 20:00.

איפה ומתי

אירועים בכל הארץ