כרטיסים במתנה לפסטיבל תיאטרונטו 2017

פסטיבל הצגות היחיד, המאפשר לשחקן ליצור דיאלוג ישיר עם הקהל, יתקיים בעכו העתיקה וביפו העתיקה במהלך חול המועד פסח. רוצים כרטיסים?

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חסד עצמי - הצגה
דיאלוג מעניין עם הקהל. "חסד עצמי"צילום: אלון זראר

"פסטיבל תיאטרונטו" חוזר לאולמות יפו ועכו העתיקה זאת הפעם ה-27. הפסטיבל יתקיים במהלך חול המועד פסח, בין ה-15-13 באפריל 2017 ויציג הצגות יחיד, שבאמצעותן יכול השחקן על הבמה ליצור דיאלוג ישיר עם הקהל. את הפסטיבל ייסד יעקב אגמון, ועם השנים הוא הפך לאחד הפסטיבלים המובילים בעולם התיאטרון הישראלי.

» פסטיבל תיאטרונטו 2017 - לוח הופעות

בעקבות הפסטיבל נוסדו פסטיבלים נוספים ברחבי העולם, אחד מהם פסטיבל תיאטרונטו קיל בגרמניה המעלה בכל שנה הצגה מתוך פסטיבל תיאטרונטו הישראלי. השנה הוגשו לוועדה האמנותית כ -100 מחזות, מהם נבחרו תשעה מחזות למסגרת התחרותית.

ההצגות רבות יתחרו על פרס ההצגה הטובה ביותר בפסטיבל תיאטרונטו 2017, ובהן "אובססיה", "עכשיו אני לבד", "שני קווים", "חסד עצמי" ו-"מוזי קומבוזי".

עכבר העיר מחלק לכם כרטיסים להצגות "אובססיה", שתתקיים ביום חמישי ה-13 באפריל, "עכשיו אני לבד", שתתקיים ביום שישי ה-14 באפריל, "שני קווים" שתתקיים בשבת ה-15 באפריל, ו"מוזי קומבוזי", שתתקיים גם היא בשבת ה-15 באפריל ביפו העתיקה.

אובססיה: ההצגה מספרת את סיפורו של סעיד, בחור צעיר שנדחה ממחלקות אישפוז פסיכיאטריות פעמים רבות בתואנה שאינו לוקה בדבר, ומחליט כי אין לו דבר להפסיד. הוא מציב סולם בכניסה למחלקה הפסיכיאטרית ומאיים לקפוץ אם לא יאפשרו לו אישפוז גם הפעם. "אובססיה" היא יצירה סוריאליסטית על בחור שנולד לחיות על הקצה שנכתבה על ידי סובחי חוסרי, שגם משחק בה. פנינה רינצלר ביימה את ההצגה ומנחה אותה, והמרכז לתיאטרון עכו בשיתוף המרכז לתיאטרון לוד הפיקו אותה.

מוזי קומבאז מחפש הארה: על סף פרישה יוגי חוקר מתיחה מתמשכת של גבולות סיבולת אנושית. על סף פריצה, יוגי חולק רגעים אינטימיים של ידע
באמצעות תנוחות אוניברסליות של העצמת הגוף והנפש. סמדר יערון יצרה, ביימה ומשחקת בהצגה שהופקה על ידי המרכז לתיאטרון עכו.

שני קווים: סיפורה של חני, אשה נשואה שלא רוצה להביא ילדים לעולם. חני יושבת על האסלה וממתינה לתוצאת בדיקת ההריון שעשתה. לה ולאלקי אין ילדים, למרות רצונו העז ותפילותיו הרבות, זה פשוט לא קורה כי חני לא רוצה ילדים ולוקחת גלולות בסתר. היא צריכה להתמודד עם בעלה שחושב ש"ילדים הם טעם החיים", חברותיה שבהריון השלישי, ואפילו עם התלמידות החטטניות שלה. היחיד שמקבל אותה, הוא סטס, שומר בית הספר שמנסה לעזור לה ומייצר בעיה גדולה הרבה יותר. ההצגה הועלתה לראשונה בפסטיבל תיאטרונטו 2016. את המחזה כתב נדב רוזיאביץ', ביימה אותו גלית צברי ושירה נתן משחקת בתפקיד הראשי. 

עכשיו אני לבד: שייקספיר כתב רבות על דמות האאוטסיידר – המלך המודח, האדם המורד, השוטה בשולי החברה. לעיתים הגלות היא מבחירה, לעיתים כפויה. ההצגה "עכשיו אני לבד" יוצרת חיבור בין הזאבים הבודדים של שייקספיר, חיבור שמתוכו נרקמת דמות אחת – קולו של שייקספיר. מתוך המבט מבחוץ, עם הרבה הומור, אירוניה וגם כאב, מביא שייקספיר את תפישת עולמו על החברה בה הוא חי ועל טבע האדם. דורי אנגל משחק בהצגה שכתב ויליאם שייקספיר ובויימה על ידי ניק האטצ'יסון. 

חסד-עצמי: המחזה מאת-יונתן צרצי, שביים ומשחק בו, הוא סטנדאם טראגי וקומי. איש בן 59 מכין את הבמה לארוע החשוב בחייו ומרגע לרגע שהזמן עובר הוא פותח במונולוג שהופך למסמך אישי נוקב וחשוף. זרם תודעה של גבר מבוגר שלא משלים עם ההתבגרות ופותח את סגור ליבו ומשתף את הקהל בכאבים, בשמחות מילדותו, בגרותו, הנשים ואהבתו אליהן, מאבקו על שמירת שפיותו הנפשית ושמירה לא לאבד את דעתו. ההצגה עלתה לראשונה במסגרת תיאטרונטו 2015.

כך זה נראה בעבר. הצצה להצגה "חסד עצמי" בתיאטרונטו 2015:

פסטיבל תיאטרונטו 2017 יערך בין ה-15-15 באפריל ביפו העתיקה ובין ה- 27-25 בתיאטרון יפו, תיאטרון הסימטה ותיאטרון נא לגעת בנמל יפו וכן ברחבי עכו.

רוצים לקבל כרטיסים לאחת מהופעות הפסטיבל? ענו על השאלה בסוף הכתבה ותוכלו לזכות בהזמנה זוגית. ניתן להשתתף בפעילות עד לתאריך ה-09.04.2017.

» עכבר אקסטרה - הטבות נוספות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ