כרטיסים במתנה לפסטיבל ירון

פסטיבל ההצגות לילדים ולכל המשפחה של תיאטרון אורנה פורת יתקיים במהלך חג פורים הקרוב ואתם יכולים להיות שם. ענו על שאלה אחת ואולי תזכו בכרטיסים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ההצגה מולאן - תיאטרון אורנה פורת
עכבר העיר

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער מקיים גם השנה את פסטיבל ירון, על שם הצנחן ירון ירושלמי ז"ל. הפסטיבל יתקיים בחג פורים הקרוב, בין התאריכים 13-11 במרץ במוזיאון תל אביב לאמנות ובבית החייל בתל אביב. במסגרת הפסטיבל יעלו 19 הצגות לכל המשפחה מבית היוצר של תיאטרון אורנה פורת, כאשר שלוש מהן יעלו בבכורה ארצית - "פרצוף חמוץ", "טרופותי" ו"מולאן".

» פסטיבל ירון 2017 - לפרטים נוספים

בנוסף להצגות הבכורה יוצגו גם ההצגות "שרלוק הולמס", "אי המטמון", "מלך סיאם", "מחסן השטוזים של דתיה", "זהבה ושלושת הדובים", "למה רק כבשים?" ועוד. בפסטיבל יתקיימו השנה מגוון פעילויות חווייתיות ברחבת המוזיאון בהן מתחמי יצירה, פעילויות להורים ולילדים, דוכני משחקים ועוד. לפעוטות יוקם במיוחד מתחם פשוש המיועד כולו לפעוטות הכולל מתקנים ופעילויות ייעודיים לגיל הרך וכן הצגות ייחודיות לגילאי שנה עד שנתיים וחצי- 'צוציקים', 'תיאטרון פצפון' וההצגה האורחת 'בלונים'.

אנחנו מחלקים לכם כרטיסים להצגות הבאות:

» פרצוף חמוץ - בכורה - אגדה מקורית, צבעונית, מוזיקלית ומחורזת, בבימויה של שירילי דשא. ההצגה עוסקת במלכה מאד לא מרוצה, שכל הזמן רק מתלוננת, כועסת ורוגזת על כל דבר, ובטוחה שבממלכה האחרת, זאת שמעבר לנהר - החיים אחרים לגמרי, מספקים ומשביעי רצון. יום אחד, להפתעתה הגמורה, ניתנת לה ההזדמנות להגשים את חלומה ולשלוט על הממלכה שמעבר לנהר, אבל אז מגלה המלכה שלא כל הנוצץ זהב, שהדשא של השכן לא בהכרח ירוק יותר, ושעדיף לחיות באושר ולהעריך את מה שיש לנו, מאשר לבזבז את הזמן ולהסתכל תמיד על חצי הכוס הריקה. בהצגה משתתפים: רוני הדר, ורד אבידן, אלעד אטרקצ'י, עידו יוני ימין. ההצגה מיועדת לגילאי 9-4.מתי: יום שני, ה-13 במרץ בשעה 11:30 במוזיאון תל אביב לאמנות.

לא כל הנוצץ זהב. "פרצוף חמוץ" (צילום: יוסי צבקר)

» מולאן - בכורה - האגדה על הנערה הלוחמת. מולאן היא נערה סינית החיה בכפר קטן. יום אחד מגיע לכפר שליח הקיסר, ומודיע שההונים האכזריים פלשו לסין והקיסר מצווה על כל משפחה לשלוח גבר אחד למלחמה נגדם. אביה של מולאן מתגייס למלחמה למרות שהוא מבוגר וחולה, אך מולאן אינה מוכנה לקבל זאת - היא מתחפשת לגבר ומתגייסת לצבא במקומו. למרות הקשיים מצליחה מולאן להפוך ללוחמת נועזת ואף להתמנות לסגנו של המפקד הנערץ עליה, אבל במהלך אחד הקרבות מתגלה התרמית של מולאן והיא מואשמת בבגידה. היא מגורשת מן הצבא בבושת פנים, אך כשהיא שומעת כי המפקד האהוב נלקח בשבי היא חוזרת כדי להצילו. בעזרת תחבולה שרוקמת מולאן מנצחים הסינים את ההונים ומשחררים את המפקד. קיסר סין מעניק אות הוקרה למולאן, משפחתה זוכה בכבוד והיא זוכה באהבה. ההצגה היא שילוב של תיאטרון, תנועה, מוזיקה, אקרובטיקה ותיפוף, המביאה לבמה את העושר והיופי של התרבות הסינית. בהצגה משתתפים: דון לני גבאי, שלום שמואלוב, ליאור חקון/טל דנינו, עומרי זמרי, יגאל ברנר/ליאור זוהר, רני אלון, תום אפלבאום, אור משיח, יוחאי גרינפלד/יוסף אלון. ההצגה מיועדת לגילאי 12-6.מתי: יום שני, ה-13 במרץ בשעה 17:30 במוזיאון תל אביב לאמנות.

דון לני גבאי בתפקיד הראשי. מולאן (צילום: כפיר בולוטין)

» זהבה ושלושת הדובים - זהבה רוצה להישאר קטנה, אבל היא לא ממש מצליחה, בייחוד כשנולד לה אח קטן. בוקר אחד, זהבה הסקרנית מגיעה במקרה לביתה של משפחת דובים בלב היער, ונכנסת פנימה. הדובים אינם בביתם, זהבה אוכלת את הדייסה של הדוב הקטן, ואחר כך גם נרדמת במיטתו. כשהדובים חוזרים זהבה נבהלת ובורחת, ושוכחת מאחור את הבובה שלה שמעולם לא נפרדה ממנה. דוביבוני הקטן מחליט לצאת בעקבותיה כדי להחזיר לה את הבובה. כשהם נפגשים הוא גם עוזר לזהבה לגלות שיש כוח עצום וקסם גדול בלגדול, ובלהיות ילדה גדולה. בין השירים בהצגה: "בוקר של זהב", "אצא לי אל היער", "הדובים", "היי אני כבר לא תינוק", "האנקור", "מאחורי ההר", "אני שואל". ההצגה מיועדת לגילאי 6-3מתי: יום ראשון, ה-12 במרץ בשעה 11:30 במוזיאון תל אביב לאמנות.

עיבוד חדש לקלאסיקה האהובה. "זהבה ושלושת הדובים" (צילום: כפיר בולוטין)

» צוציקים - שתי השחקניות מעבירות את הפעוטות מסע חווייתי עשיר בדמיון המשלב תנועה, מוזיקה, צבעים, אביזרים, בובות והקרנות וידאו. האלמנטים התיאטרליים מותאמים ולקוחים מעולמם של הפעוטות ומעניקים להם בפעם הראשונה בחייהם חוויה של תיאטרון.ההצגה מיועדת לגילאי שנה ועד שנתיים וחצי.מתי: יום שני, ה-13 במרץ בשעה 11:00 במוזיאון תל אביב לאמנות.

מפגש ראשון של הפעוטות. "צוציקים" (צילום: כפיר בולוטין)

» חברים על הגשר - הצגת ילדים על סיפור חברות משעשע ומרגש על שני חברים הכי טובים בעולם. במשך היום הם עוזרים זה לזה בעבודה, ובערב שותים יחד כוס תה בחצר וצוחקים. יום אחד מתפתח ויכוח מאד גדול בגלל דבר מאד קטן, ושני החברים רבים ריב נוראי שבעקבותיו הם לא רוצים לדבר או אפילו לראות זה את זה לעולם. בדיוק אז מגיע לכפר נגר חביב וחכם ובזכותו הם לומדים בדרך מפתיעה שחברות היא הדבר הכי חשוב ולא שווה להרוס אותה בעד שום סיבה, גדולה או קטנה בהצגה משתתפים איציק כהן פטילון ואיתי פלג. ההצגה מיועדת לגילאי 7-4 מתי: ביום שבת, ה-11 במרץ בשעה 11:30 במוזיאון תל אביב לאמנות.

חברות זה הדבר הכי חשוב בעולם. "חברים על הגשר" (צילום: כפיר בולוטין)

רוצים לקבל כרטיסים לאחת ההצגות? ענו לשאלה בסוף הכתבה ותוכלו לזכות בהזמנה זוגית. ניתן להשתתף בפעילות עד לתאריך ה-8.3.17.

» עכבר אקסטרה - הטבות נוספות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ