קים קרדשיאן שיתפה תמונה של צלם שהואשם בהטרדות מיניות - וספגה ביקורת

13 דוגמנים ועוזרי צלם סיפרו ל"ניו יורק טיימס" לפני כשנתיים כי צלם האופנה מריו טסטינו נהג לכפות עליהם סיטואציות מיניות שכללו נגיעות ואוננות. קרדשיאן פירסמה תמונה שצילם בחשבון האינסטגרם שלה והואשמה בצביעות

שירה פור
שירה פור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירה פור
שירה פור

לפני פחות משנתיים הגיעה מהפכת "מי טו" גם לעולם האופנה. זה התחיל עם עדויות על התנהגות מינית בלתי הולמת של צלמים מובילים כמו ברוס ובר, מריו טסטינו וטרי ריצ'רדסון, והמשיך בשורה של תלונות מצד דוגמנים ודוגמניות, אסיסטנטים ואסיסטנטיות, על האווירה הרעילה על סט הצילומים של הפקות אופנה.

את העדויות נגד ובר וטסטינו חשף תחקיר "ניו יורק טיימס" שפורסם בינואר 2018. 15 דוגמני הווה ועבר האשימו את ובר בדפוס התנהגות בעייתי, שכלל שידול לעירום ללא הצדקה והתנהגות מינית תוקפנית, לעתים רבות תוך כדי צילומים. על פי העדויות, הצלם נהג לבצע עם הדוגמנים תרגילי נשימה, שבמהלכם תחב את ידיו לפיהם וביקש מהם לגעת באופן מיני בגופו ובגופם. אחד הדוגמנים שעבד עמו הגיש נגדו תביעה. מצדו של טסטינו, 13 דוגמנים ועוזרי צלם סיפרו לעיתון כי בעת שעבדו עמו, נהג הצלם לכפות עליהם סיטואציות מיניות שכללו נגיעות ואוננות. המקרה הראשון שתועד בתחקיר אירע בשנות ה–90.

תגובות