הנסיקה המקרית של המעצבת יעל קאילה שגיא

יעל קאילה שגיא לא תכננה להיות מעצבת תכשיטים, אבל סטוק של פיצ'יפקעס הוביל ליצירת קולקציה ומשם לשיתופי פעולה עם מעצבי אופנה חשובים. היא גם לא התכוונה להפוך למעצבת בגדים, אבל עכשיו גם זה קרה והתוצאה נהדרת

יעל קאילה שגיא בסטודיו שלה
יעל קאילה שגיא בסטודיו שלה. "למה דווקא עכשיו? כי הגיע הזמן"צילום: תומר אפלבאום
שירה פור
שירה פור
שירה פור
שירה פור

יעל קאילה שגיא בכלל לא תיכננה להיות מעצבת תכשיטים, אבל אז הגיע לסיומו הקורס לעיצוב שמלות כלה בשנה ג' ללימודיה בשנקר, שהותיר אותה עם סטוק של פיצ'יפקעס ומוצרי סידקית. היא יצרה מהם תכשיטים מאסיביים ומלאי נוכחות שאומצו בהדרגה אך בהתלהבות על ידי מתלבשות אמיצות.

"מעצבים כמו נוריתמי וליאת גינזבורג רק התחילו אז, וגם בעולם הסגנון הזה של תכשיטי אופנה ורדי־מייד לא היה ממש מפותח", היא אומרת. "כסטודנטית הייתי מכינה לעצמי תכשיטים מכל מיני שטויות שהיו סביבי ומתישהו אורית רזילי ראתה אותי ומאוד התלהבה. ככה התחלתי למכור אותם מהצד, כסייד גיג, עדיין בלי מחשבות לעשות מזה עתיד". קאילה שגיא, בת 37, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, השלימה את לימודיה במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר ב–2010, לאחר הפוגה של שנה שבה ילדה את בנה הבכור. בתום הלימודים היא העדיפה להשתלב בעסק קיים. כשנקרתה בדרכה עבודה בחברת פוקס בייבי, היא לא היתה בררנית. "רציתי להבין את התעשייה והבנתי אותה", היא מסבירה, "לקח לי שנתיים להפנים מה תפקידו של מעצב בחברה מסחרית, וזה לא בשבילי. יש לי יותר מדי מה להגיד בתחום האופנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ