דורית לנדס

החנויות משופעות ב"מבצעים", ובהיצע עצום של בשמים חדשים וותיקים הנחות אמיתיות וגם מדומות וביניהן גם הנחות מקוממות כמו "בוחרים שלושה בשמים ומשלמים רק תמורת אחד" (ברשת אפריל) - בכפוף לתקנון כמובן, שמגדיר כי הבחירה מצומצמת להיצע שנקבע מראש. אמנם אלה מהם שמופיעים בהודעה לעיתונות ידועים והיו מבוקשים בזמנם ("אופוריה" של קלווין קליין, "רדיאנס" של בריטני ספירז, "פולו בלו" מתוצרת רלף לורן, וגם קול מן העבר "פואם" של לנקום) אך אפשר להניח שהמחיר תמורת האחד, לכאורה, מסבסד את השניים הנותרים.

יש קניות כדאיות ורצויות: אם מוצאים צבע עונתי שמחמיא במיוחד (בדרך כלל זהו שפתון), כדאי להצטייד בו, במיוחד אם הוא משלים תלבושת אהובה, משום שקצב עידכונם של גוונים והתוספות החדשות מדי עונה מונעים מהמשווקים להמשיך ולהציע את מלוא המגוון לאורך זמן.

אין טעם לאגור תכשירי קיץ. אפשר להביא בחשבון שהשמש תיחלש לקראת דצמבר; המרכיב שמבצע את סינון הקרינה בתכשירי ההגנה כמו גם בתכשירי לחות שיש בהם מסננים בעלי מקדם גבוה נשחת במהירות לאחר שהמוצר נפתח, ובקיץ הבא לא יהיו ראויים לשימוש - וממילא אז יופיעו מוצרים חדשים ומתקדמים יותר. אבל כאשר מוצעת הנחה ניכרת לתכשיר טיפוח מוכר ומועדף, כדאי להצטייד בו ולהצפינו בארון, סגור וארוז, במקום חשוך ויבש.

לא כדאי להשקיע במסקריות, שאותן יש להחליף לעתים קרובות, מה עוד שהיצרניות מרבות בחידוש הדגמים, אבל ללנקום יש הצעה מפתה: מארזי "היפנוז דראמה", שמפיקה ריסים עבותים ו"היפנוז פרשס סלז" שמפרידה ומאריכה אותם שמחירם במחיר המסקרית - 173 שקל - כוללים בקבוקון של מסיר איפור מהעיניים (30 מ"ל) וכן עיפרון תוחם בגודל מיוחד; עד סוף החודש או גמר המלאי.

מערך "שלושת השלבים" (קליניק) הוא נוהל טיפוח בסיסי ואמין ביותר. גם זה מוצע בכמה גרסאות. ברשת סופרפארם נמכרת ערכת התנסות הכוללת סבון נוזלי המתאים לסוג העור, נוזל הסרה משלים ותחליב הלחות - DDML כל אחד 30 מ"ל ב-40 שקל בלבד, עד סוף החודש, והקונה תזוכה בסכום זה עם קניית ערכה בגודל מלא. בניו פארם ובמשביר מוצע סט הכולל סבון נוזלי - 50 מ"ל, מי הסרה - 100 מ"ל ותחליב לחות - 30 מ"ל ב-149 שקל בלבד ו-99 שקל לסטודנטים, עד סוף החודש.

בושם "פאן די פנדי" של פנדי

סט הלחלוח של סופט טאץ' כולל מסיכת לחות, ג'ל סרום וקרם לחות שתכולת כל אחד מהם 100 מ"ל בקופסה קטנה ובמחיר נוח ביותר - 120 שקל, להשיג בסופרפארם בלבד עד סוף החודש.

שימוש בתכשירי טיפוח החוברים היטב זה עם זה, כמו סרום וקרם למשל, מבטיח תוצאה טובה, אך אילוצי תקציב מכתיבים קנייה של מוצר אחד. שלושה מארזי חג של לנקום מאפשרים התנסות במערך של תכשירים המשלימים זה את זה במחירו של הקרם ליום בגודל מלא, 50 מ"ל, ולצידו קרם לילה, בגודל 15 מ"ל, ודוגמיות של קרם עיניים ותמצית (סרום).

בסט הטיפול "רנרז'י ראר" למיצוק, לגילאיות 40 פלוס, יש קרם יום וקרם לילה כנ"ל, וכן קרם עיניים ותמצית "ז'ניפיק" (כל אחד מהם 5 מ"ל) - 535 שקל. לצד קרם היום וקרם הלילה של "רנרז'י וולומטרי" בתכולה שנזכרה, שאמורים "למלא, להרים ולהוסיף נפח לפנים" יש קרם עיניים ותמצית "ז'ניפיק" (5 מ"ל כל אחד) - 565 שקל; סדרת "אבסולו פרשס סלז" מיועדת לנשים בנות 50 פלוס, ובסט קרם יום בגודל מלא וקרם לילה (15 מ"ל), קרם העיניים של אותה סדרה וגם תמצית "ז'ניפיק" (5 מ"ל כל אחד) ב-920 שקל. עד סוף החודש או גמר המלאי.

בין מתנות החג המרנינות תיקי האיפור של מאק החוזרים (במהדורה מוגבלת) ומתחדשים. הפעם מוצע סט לשפתיים הכולל שפתון, גלוס ועיפרון תיחום לשפתיים ב-199 שקל. אפשר לבחור בין סט בוורוד עדין, חום אדמדם, צבע ורוד טבעי, וארגמן קר. מתאפרות מיומנות ישמחו על תיק מברשות משובחות, ואפשר לבחור בין סט ארבע מברשות לפנים לבין סט של חמש מברשות ללחיים ולעיניים ב-349 שקל כל אחד.

שמונה בעקבות אחד

בושם "212 וי.אי.פי מן" של קרולינה הררה

שתי נסייניות - שתיהן מעל 50 - שיבחו את קרם היום וקרם הלילה המיוצרים על פי נוסחה חדשה בסדרת "רוויטליפט" (לוריאל פאריס). השתיים אינן מכירות זו את זו, אך דיווחיהן היו דומים מאוד. השתיים ציינו את המרקם ("זהו קרם לגיל שלי, מרגישים את ה'גוף' שלו: הוא נספג אך לא נעלם וגם לא מעיק, ותכשיר המייקאפ מחליק מעליו היטב") ואת ההשפעה המיטיבה של התכשיר ללילה - עם בוקר העור נראה רגוע ורווי גם לאחר לילות שימורים, וגם לאחר שבשעות היום עמד העור בתנאי סביבה קשים (מסע ממושך בהרים, למי שמתעניין).

הנוסחה החדשה, הנקראת "סטימוליפט + פרו-רטינול A", אמורה לסייע למיצוק העור והפגת הקמטים באמצעות הפעלתם של אותם מרכיבים טבעיים, שמונה במספר, שמתרופפים במרוצת השנים ובעקבות כך ניכרים צניחה וריפיון בעור, והקמטים מעמיקים. בעבר כבר היו תכשירים שפעלו לחידוש התקשורת הבין-תאית, והנוסחה החדשה מהווה כעין "דבק ביולוגי" כלשון היצרנית.

בעבר התרעמה נסיינית קצרת רואי על כך שהיצרניות אינן טורחות לבדל בין תכשיר היום לתכשיר הלילה, וציינה כי היא מתקשה להבחין ביניהם בלא משקפיה; יצויין, כי הצנצנת שבה נתון קרם הלילה כחולה ואילו זו של קרם היום לבנה. גם על האריזה מופיעה האות D לציון קרם היום ו-N לתכשיר הלילה. מחירי הקרמים ליום וללילה - 210 שקל ל-50 מ"ל.

עם הפנים לחורף

אוסף האיפור החדש של מאק נושא פניו אל החורף ואל הצבע החום, המתחדש לקראת הסתיו הקרב. היצרנית התכוונה, לדבריה, להגיש שלושה מגוונים - צבעי "ניוד" (טבעיים), צבעים קלאסיים אהובים וגוונים חדשים במהדורה מוגבלת. אלא שעל פי הצילומים נראה כי החום שולט, אף כי בסדרת "אייסלנדיק קול" בולטת רביעיית צלליות אפרפרה-ירקרקה (221 שקל), וב"ניו בלק" הרביעייה המובילה מורכבת מירוק מושחר וסגול מושחר יחד עם דובדבן כהה וצהוב-ורוד; לעתים ניכרת הבלחה מרעננת של כחול וירוק. יש גם מגוון עשיר של שפתונים בסגול לגווניו (89 שקל).

במוצרים המוכרים שחודשו הפעם - תוחם עיניים במרקם ג'ל, "פלואידליין" המופיע בשזיף כהה, שחור מוזהב, כחול מושחר וירוק מושחר (89 שקל) וגם "שיידסטיק", צללית-מקלון במרקם קרמי בחמישה צבעים בהירים-מנצנצים: לא-צעירות ייטיבו אם ימשחו את הגוונים הללו כבוהק על עצם הגבה (98 שקל). יש גם אדום קלאסי אחד בלבד, "ראנוויי רד", שישמח את שוחרות הצבע.

בשמים חדשים

לנשים:

קשה לפענח את סוד הקסם שמהלכים בשמים מבית שאנל על התקשורת ועל הצרכניות. בעשור האחרון שיגעו את הקהל "קוקו מדמואזל", אולי הבושם הנמכר ביותר בארץ, שהוא עיבוד עכשווי של "קוקו" ההיסטורי, ו"שאנס" - גירסה קלילה ומלבבת של "מדמואזל" הנ"ל. אבל לבשמים הממוספרים של שאנל, שמס' 5, מס' 19 ומס' 22 הם הידועים שבהם, נשמר מקום מיוחד. משהגיעה שעתו של מס' 19 (שניחוחו העז לא נחשב לקלאסי) להתעדכן, הוחלט לעדנו, למתנו, ולהמתיקו. התוצאה היא ניחוח "פודרתי" המזכיר לרגעים את מס' 5 הידוע. לאיריס שאיפיין את הריח המקורי הוסיפו עתה קורט הדרים,יסמין, מושק לבן, פולי טונקה וגם וטיבר. "19 פודרה" נתון בבקבוק העל-זמני של שאנל. או-דה-פרפם, 50 מ"ל - 600 שקל, 100 מ"ל - 820 שקל.

"פראדה קנדי" הוא משום נקודת מפנה בבשמים של פראדה, שעד כה הצטיינה בניחוחות מתובלנים-פיקנטיים שהענבר היה במרכזם, ואילו "קנדי" מתוק כסוכרייה ועמיד. במרכיבים קרמל ומושק, ועימם שרף המופק מעצי לבנה שלדברי היצרנית מחולל בשילוב איתם ריח וניל-דבש. האריזה ורודה עזה והבקבוק עגול ומרשים. או-דה-פרפם, 50 מ"ל - 395 שקל, 80 מ"ל - 530 שקל.

גרסה חדשה ל"אנז' או דמון" מתוצרת ז'יוונשי, והפעם מדובר ב"לה סקרה אליקסיר" שפירושו שיקוי סודי. גם הפעם הניחוח מתוק מאוד אף שהוא שילוב של יסמין, פראנג'יפני הדרים, ארז ופאטשולי משום שהכף נוטה לצידם של המושק והווניל. הבקבוק המוכר של הבושם מופיע הפעם בצבע סגול. או-דה-פרפם, 30 מ"ל - 440 שקל, 50 מ"ל - 590 שקל ו-100 מ"ל - 830 שקל.

ב"פאן די פנדי" הצליחה פנדי לרקוח ניחוח שאינו מזכיר שום ניחוח אחר; זהו ריח אלגנטי, פרחוני לא-מתוק, רענן במידתיות ובמרכיביו ורדים ויסמין, אגסים וענבי שועל, מנדרינה ופלפל ורוד והשפעת הפאטשולי, הפיקנטי, מורגשת היטב. הבקבוק מוזהב ומהודר. או-דה-פרפם, 30 מ"ל - 234 שקל, 50 מ"ל - 330 שקל, 75 מ"ל - 402 שקל.

לגברים:

"פרי טיים" של פרגאמו קליל ומעודן. במרכיבים הדרים לצד תבלינים כפלפל ורוד, זנגוויל, ארז וגם וטיבר. בקבוק רחב כתפיים מזכוכית שקופה ומאסיבית, או-דה-טואלט, 100 מ"ל - 250 שקל (מחיר השקה).

"212 וי.אי.פי מן" (קרולינה הררה) מקשה על המעוניין לברר אילו מרכיבי ריח נמצאים בו, כיוון שבהודעה לעיתונות מדובר על וודקה - שריחה כידוע כשל ספירט, "קוויאר ליים" - גם זו תעלומה, ועץ טרופי כלשהו. או-דה-טואלט, 100 מ"ל - 520 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ