רוברטו קוואלי יפתח את שבוע האופנה בתל אביב

18 תצוגות, של מעצבים ותיקים וצעירים, יתקיימו בשבוע האופנה הראשון בישראל זה עשרות שנים. כ-100 עיתונאים יבואו מחו"ל

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה אוחיון

בפעם הראשונה זה עשרות שנים יתקיים בישראל שבוע אופנה. באירוע יוצגו קולקציות המעצבים המקומיים לתקשורת הישראלית והבינלאומית. האירוע יתקיים במתחם התחנה בתל אביב בין 21 ל-23 בנובמבר. עם המעצבים שיציגו בשבוע האופנה נמנים: ששון קדם, דורית בר אור, יניב פרסי, אלון לבנה, אלמביקה, גלית לוי, דורין פרנקפורט, טובל'ה, יוסף, מירה צבילינגר וגוטקס. כמו כן, נבחרו עשרה מעצבים ישראלים צעירים, שתהיה זו החשיפה הראשונה של עיצוביהם לתקשורת בינלאומית.

המעצבים הצעירים יתחרו על התואר "המעצב הצעיר הנבחר", ושמותיהם טרם פורסמו. לפי מארגני האירוע, מוטי רייף ואופיר לב, כ-100 עיתונאי ועורכי אופנה מחו"ל צפויים לבוא לישראל כדי לסקר את שבוע האופנה.

בכל אחד מימי האירוע יתקיימו שש תצוגות אופנה על מסלול, ואורח הכבוד של האירוע, המעצב האיטלקי הנודע רוברטו קוואלי, יציג את קולקציית קיץ 2012 בעיצובו, אשר הוצגה לאחרונה בשבוע האופנה במילאנו. התצוגה של קוואלי תפתח את אירועי השבוע. בסך הכל יתקיימו 18 תצוגות אופנה, אשר ישודרו על מסכי ענק בזמן אמת במתחם האירוע, במקביל לצילומי השטיח האדום של המוזמנים, ואירועי לייף סטייל שונים שיתקיימו במקום.

רייף ולב מסרו כי מטרת האירוע היא להראות לעולם האופנה הבינלאומי את עיצובי האופנה המקומית, הראויים לייצוג ולסיקור גם על ידי התקשורת הבינלאומית. "בארץ יש אופנה ישראלית מלאה ביצירה אמיתית", אמרו.

מועד שבוע האופנה הישראלי הוא בעייתי עבור גורמים רבים, מקומיים ולא מקומיים: המעצבים הישראלים נוהגים להציג את קולקציות הקיץ שלהם החל מחודש מארס והלאה, ולעולם לא עונה שלמה קודם לכן. חשיפה מוקדמת כל כך של הקולקציות לתקשורת היא בעייתית בשל התזמון שלה בארץ, ואילו חשיפה של קולקציות קיץ 2012 לתקשורת הבינלאומית בסוף נובמבר היא מאוחרת לכל הדעות. שבועות האופנה בלונדון, ניו יורק, מילאנו ופאריס הסתיימו כבר כולם. לכן, סביר להניח כי המעצבים שבחרו להשתתף בשבוע האופנה המקומי יציגו קולקציות קפסולה שיעוצבו במיוחד לאירוע, או אוספים נבחרים מקולקציות שונות שכבר הוצגו בעבר.

נראה כי מטרת האירוע היא להציג לראשונה את הסגנון והמותג של כל אחד מן המעצבים המשתתפים, ולהשתלב בסדר שבועות האופנה העולמי בפעמים הבאות. המאמץ הנדרש מהמעצבים המקומיים על מנת להשתתף הוא ללא ספק אדיר ויקר. בפרסומים ראשונים על האירוע דווח כי יבואו קנייני אופנה נחשבים מכל העולם, כדי לאפשר להם לרכוש ולהזמין מדגמי המעצבים, אך הודעת המארגנים מאתמול לא כללה התייחסות לקניינים המובטחים. שבוע האופנה התל אביבי יהיה סגור לקהל הרחב, ויוזמנו אליו אנשי תקשורת מישראל ואלו שיבואו מחו"ל, נוסף לאנשי תעשיית האופנה המקומית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ