"ווג" האמריקאי מתחרט על פרסום פרופיל מחמיא של אסמה אסד

עורכת המגזין אנה וינטור פרסמה הודעה המוקיעה את שלטון נשיא סוריה, יותר משנה לאחר פרסום הכתבה. בסוף השבוע סקר "הניו יורק טיימס" את הקמפיין התקשורתי שניהלה משפחת אסד כדי לייצר למשטר פרופיל חיובי

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה אוחיון

עורכת מגזין "ווג" האמריקאי, אנה וינטור, פרסמה הודעה המוקיעה את שלטונו של נשיא סוריה, בשאר אל-אסד, יותר משנה לאחר שהמגזין בראשותה פרסם כתבת פרופיל נרחבת על אשת הנשיא, אסמה אסד. הכתבה אף הוסרה מאתר האינטרנט של המגזין ­- מה שנחשב לצעד חריג עבור "ווג".

תחת הכותרת "שושנה במדבר", פרסם "ווג" במארס 2011 כתבת פרופיל באורך 3,200 מלה על הגברת הראשונה של סוריה, שהוגדרה כ"רעננה והממגנטת ביותר מבין הנשים הראשונות". אולם בסוף השבוע האחרון סקר "הניו יורק טיימס" את הקמפיין התקשורתי הגדול שניהלה משפחת אסד בשנים האחרונות, כדי לייצר למשטר פרופיל חיובי, ובין היתר ציין כי משרד יחסי ציבור אמריקאי קיבל 5,000 דולר בחודש כדי לקשר בין אסד למגזין האופנה הנחשב. נראה כי הסרת הכתבה בתחילת האביב מאתר המגזין, ללא הודעה מוקדמת, שנה לאחר פרסומה בגרסה המודפסת, לא הספיקה כדי לטאטא את חותמה מתחת לשטיח.

בעקבות הביקורת על "ווג", וכלי תקשורת אחרים שהעניקו במה אוהדת לבני הזוג אסד, פרסמה וינטור הודעה באתר של  המגזין. "כמו רבים אחרים באותה תקופה, קיווינו כי משטרו של אסד יהיה פתוח לחברה מתקדמת יותר", כתבה וינטור, "אך לאחר הראיון, עם התפתחות האירועים הנוראים של השנה וחצי האחרונה בסוריה, התברר כי סדרי העדיפויות והערכים [של ממשלת סוריה] מנוגדים לחלוטין לאלו של 'ווג'". וינטור הוסיפה וגינתה בתקיפות את פעולות משטרו של אסד לאור "הזוועות המתרחשות בסוריה". וינטור היא תומכת ידועה בנשיא ארצות הברית אובמה, ופועלת רבות לסייע לו גם בקמפיין הנוכחי שלו.

את וינטור הקדימה מחברת הכתבה, ג'ואן ג'ולייט באק, שבמהלך ראיון שנערך עמה לפני כחודשיים הביעה חרטה על הפרסום. את המהלך נימקה בכך ש"ב'ווג' תמיד תרים אחר נשים ראשונות שנראות טוב, וזאת משום שהן מסמלות את השילוב בין עוצמה, יופי ואלגנטיות. כאן מדובר היה באשה שמעולם לא התראיינה קודם לכן, רזה מאוד ולבושה היטב -­ ולפיכך התאימה מאוד לכתבה ב'ווג'".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ