בנג'מין סיידלר

אומרים שהאופנה בלונדון מלאה יצירתיות פרועה, ואילו מילנו מציגה מלאכת מחשבת של עבודת יד שיש לה גם קסם מסחרי. זה מסביר מדוע שיתוף הפעולה בין המעצבת הסקוטית לואיז גריי, היושבת בלונדון, למותג הנעליים האיטלקי הוותיק פוליני הניב תוצאה מטורפת ואיכותית גם יחד.

במשך שלוש עונות, שהסתיימו בקולקציית סתיו-חורף 2012 הנמצאת בימים אלה בחנויות, סיפקה פוליני לגריי משאבים לייצר את דגמיה - וכך נולד שילוב של שיטות הייצור המסורתיות האיטלקיות ושל הבדים והדוגמאות החדשניות שנלקחו מקו ההלבשה של המעצבת.

הפריט הראשון בעיצוב המשותף היה זוג מגפיים בגובה הברך, עם סוליית תלמים ועם עור פטנט מתכתי ומפואר בצד אחד ונקודות שובבות בצד אחר. תמונתה של אמה ווטסון במגפיים האלה הופיעה ב-2011 בשער המגזין "אל". "לואיז ניחנה בעין חדה ובהחלטיות ייחודית לה", אמר ניקולס קירקווד, ידידה של גריי, שמונה למנהל הקריאטיבי בפוליני ב-2010. "יש לה היכולת לקחת נעליים פשוטות ולהוסיף להן צבע, מרקם ודקויות שהופכים אותן למקסימות ונחשקות".

מתוך קולקציית החורף של גריי ופוליני

גריי אינה הראשונה בין מעצבי לונדון שנעזרת בייצור איטלקי: מנולו בלניק למשל, המייצר באיטליה, משתף פעולה עם מעצבים מלונדון ובהם כריסטופר קיין. גריי עצמה אומרת שהאביזרים שלה "משלימים את המראה של הקולקציה וגורמים לו להיראות אמיתי". יש להם גם יתרונות מסחריים: בעקבות קו האיפור הזרחני שעיצבה לטופשופ היא הוזמנה לעצב שם גם קו הלבשה.

גריי אומרת שפרויקטים כמו הקו לטופשופ מאפשרים לה לפתוח את המותג שלה "בפני קבוצות גיל שונות ורמות מחירים מגוונות". ומה הצעד הבא? בקולקציית סתיו-חורף 2013 תציג גריי את פרשנותה לנעליים ההיסטוריות של המותג הצרפתי רוברט קלרז'רי.

ניו יורק טיימס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ