שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

להיאחז בציפורניים של מישל אובמה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

האורחים בחתונתם של ג'ורדן רות, נשיא "ג'וג'מצין תיאטרס", ובן זוגו, סוכן האמנים ריצ'י ג'קסון, הוזמנו לשש וחצי בערב והתבקשו להגיע בלבוש רשמי. ולמרות זאת, מפיקת התיאטרון מרגו ליון לא העלתה בדעתה ולו לרגע להחליף את הלק הכחול הבהיר שעל ציפורניה.

ארבעה ימים קודם לכן, במהלך נאומה של מישל אובמה בכינוס הדמוקרטים, משך הלק הכחלחל-האפרפר של הגברת הראשונה (שעד מהרה זוהה כ"ווג", מתוך סדרת "ארטיסטיק קולור גלוס" של ארטיסטיק נייל דיזיין אוף בוורלי הילס) את תשומת הלב וחולל מהומה בתקשורת. חובבות האופנה חיסלו עד מהרה את המלאי שעל המדפים.

"היצרנית היא חברה קטנה, והיא מסתגלת כעת לביקוש העצום לצבע 'ווג', אחרי שהגברת הראשונה הופיעה אתו בכנס הדמוקרטים", נאמר בהודעה באתר enailsupply.com. ההודעה ביקשה מן הקונות להתאזר בסבלנות והבטיחה שההזמנות ייענו על פי הסדר שבו הגיעו לאתר (כחול הוא הצבע המזוהה עם המפלגה הדמוקרטית. מאחר שאדום הוא צבע פופולרי יותר בלק, לא מפתיע שלא נרשמה התנפלות על גוון הלק שבו השתמשה אן רומני בכינוס הרפובליקנים).

למרגו ליון, מתומכיו הגדולים של אובמה וחברה בוועדת הנשיא לאמנויות ולמדעי הרוח, היה חלק בהתנפלות ההמונית. למחרת נאומה של אובמה צץ במוחה רעיון, היא מספרת, "לצבוע את הציפורניים בלק בצבע כחול או בצבע כסף מעכשיו ועד יום הבחירות כדי להפגין סולידריות עם הגברת הראשונה ועם הנשיא". היא שלחה הודעת דוא"ל לכמה עשרות חברות ומכרות וקראה להן לנהוג כמותה. התגובות היו כמעט מיידיות, והתפוצה האלקטרונית החלה להתרחב.

אשר לליון עצמה ­ קשה היה שלא להבחין כי היא מציגה את ציפורניה הכחולות בגאווה בחתונתם של ג'ורדן רות וריצ'י ג'קסון ­ חתונה שהתאפשרה לאחר שמדינת ניו יורק קיבלה את תקנת שוויון הזכויות בנישואים, נושא שזכה לתמיכת מפלגתו של אובמה.

אמנם, כחול בהיר כבר היה לצבע הקיצי המועדף על נשים רבות מתחת לגיל ארבעים; אחת הבלוגריות תיארה את התופעה במלים "קייטי פרי וגותיױת של בית ספר תיכון בחלקים שווים". אבל אובמה היא בת 48, ורבות מהנשים שהולכות בעקבותיה ומושחות את ציפורניהן בגוון הזה הן בערך בגילה. "הזמנתי את הלק הזה באינטרנט ואני מחכה לו. אני אשתמש בו בגאווה, וכך גם כמה מהילדים שלי לפחות. בסוף גם נכריח את אבא שלהם למשוח אותו", אומרת הסופרת איילת ולדמן מסן פרנסיסקו, בת 47, הנשואה לסופר מייקל שייבון.

גם הפזמונאית סוזן בירקנהד, בת 68, המתגוררת באפר וסט סייד ועבדה עם ליון בתיאטרון, צובעת את ציפורניה בכחול-אובמה במכונים ייעודיים בעיר. הדמוקרטים אינם בוחלים גם בסלונים היוקרתיים, ה"אליטיסטיים": מנהלת ניו יורקית בתחום האמנויות, שסירבה למסור את שמה משום שהיא עובדת במוסד במימון ציבורי, מספרת שנכנסה ל"אליזבת ארדן" בבוקר שלמחרת הכינוס כדי להצהיר על סולידריות ואמרה: "אני רוצה את הכחול הכי דומה לכחול של מישל אובמה".

בתוך זמן קצר קלטו גם מנהלי המחנה הרשמי של אובמה את הטרנד. ב‑19 בספטמבר חשף אתר האינטרנט של הקמפיין את היוזמה המכונה "For All", שנועדה לגייס את תמיכתם של צעירים בני 18 עד 29. בקמפיין הופיעו תמונות של סלבריטאים, כף ידם הימנית מונחת על החזה במחווה של שבועה ועליה כתובה מלה אחת אישית המתארת מדוע הם נשבעים להצביע לאובמה. לצד היד הופיעה ההנחיה להעלות תמונות דומות לטוויטר או לאינסטגרם בצירוף התגית #forall. ברגע שהגיע דבר יוזמת הציפורניים הכחולות של ליון לידיעתם של אנשי הקמפיין, הם פירסמו הזמנה לשלוח צילומים למטה For Allבכתובת barackobama.com/photos-from-the-field/forallcom.

"כוחה של תמונה הוא עצום", אומרת ליון. "אנחנו לא יכולות להרשות לעצמנו להסתובב עם לק שקוף על הציפורניים".

מאנגלית: אורלי מזור-יובל

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ