ערוץ האופנה בקשיים כלכליים

עדיין לא התקבלה הודעה רשמית על הפסקת פעילותו של הערוץ, אך העובדים אינם אופטימיים ביחס לעתידו

שחר אטואן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחר אטואן

ערוץ טלוויזיה שלוח השידורים שלו מתבסס על שידורים חוזרים הוא אינו רעיון מלהיב, בייחוד כשמדובר בערוץ המוקדש לאופנה. אך זה מה שקורה בפועל בחודשיים האחרונים בערוץ האופנה הישראלי (אפיק 29 למנויי הוט), מאז שצוות העובדים בערוץ יצא לפגרה בסוף השנה שעברה ועדיין לא שב ממנה.

גורם בערוץ, שהעדיף להישאר בעילום שם, מסר כי עדיין לא התקבלה הודעה רשמית על הפסקת פעילותו של הערוץ, אך עם זאת התחושה לגבי עתידו בקרב העובדים אינה אופטימית. ”כשהחוזה שלנו עם הוט הסתיים בסוף השנה שעברה האמנו שנשוב בתוך זמן קצר לאחר שיגוייס התקציב שנדרש להמשך פעילות השוטפת של הערוץ," אמר, והוסיף כי לא נקבע תאריך חזרה רשמי מהפגרה, אבל מדברים שנאמרו בזמנו התאריך המאוחר ביותר היה הראשון למארס. "נכון לעכשיו, אנחנו אפילו לא נמצאים בכוננות להפקת תכנים חדשים”.

מתוך ערוץ האופנה. אופי בידורי צילום: שוקה כהן

מור סופר, עורכת התוכן הראשית של הערוץ, מסרה כי אינה יודעת דבר בעניין. לדבריה הדיונים בין נציגי הוט לבין נועם אדרי, מייסד הערוץ, עדיין נמשכים ושום דבר לא הוכרע בנושא. כרגע זה נידון בכל מיני ועדות במטרה להשיג תקציב פעילות לשנת 2013. אדרי עצמו אישר את הדברים. "אנחנו מחכים לראות מה יעלה בגורל התקציב שלנו. כרגע נערכים המון שינויים והתארגנויות מחדש בהוט, ואני והערוץ הם טרדה קטנה”. לדבריו, אין תאריך יעד לקבלת הכרעה, אך הוא אינו פוסל את האפשרות שהערוץ שהקים בשנה שעברה יימכר לגורם אחר. “יכול להיות שהתקציב שלי לשנת 2013 יהיה 10 שקלים ואני אחליט שאני לא רוצה את זה. אם אני ארגיש שזה לא תקציב ריאלי שאפשר לעשות אתו ערוץ איכותי כמו שאני מאמין שצריך לעשות אז אני אפרוש. ערוץ האופנה הוא לא העיסוק המרכזי שלי”.

גורמים שהיו מעורבים בהפעלתו של הערוץ עד כה הביעו את צערם על הקפאת פעילותו. בתקופה ששודר באופן רציף הערוץ סבל מלא מעט ליקויים – מערכתיים והפקתיים - ואחת הטענות המרכזיות נגדו היתה שאופיו הבידורי גרם לאופנה, נושאו המרכזי, להצטייר כפעילות פנאי בקרב עקרות בית ונערות צעירות. אך גם כשהפך לשק החבטות של אנשי תעשיית האופנה המקומית, נותרה הציפיה שיום יבוא והערוץ יתמקד גם בתכנים מעמיקים יותר. ימים יגידו אם יימצא לו מקום בלוח האפיקים של הוט, או בכלל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ