סוכני דוגמניות הציעו עבודה לנערות אנורקטיות מאושפזות

הסוכנים ארבו לנערות החולות בשעת הטיול שלהן במרכז לטיפול בהפרעות אכילה בשבדיה

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה אוחיון


נערות אנורקטיות המאושפזות במרכז לטיפול בהפרעות אכילה בשבדיה קיבלו פניות מסוכני דוגמניות, שניסו לשדל אותן לעבוד כדוגמניות. אנה מריה זנדברג, מנהלת המרכז, שהוא הגדול מסוגו במדינה, דיווחה על כך לסוכנות החדשות הרשמית של שבדיה. בראיון למגזין “מטרו” האמריקאי היא סיפרה כי סוכני הדוגמניות נהגו לחכות לשעת הטיול בחוץ של הנערות החולות ופנו אליהן כשהיו לבדן. אחד מהם אף פנה לנערה בת 14 היושבת בכיסא גלגלים בשל אנורקסיה אקוטית וניסה לשכנע אותה לעבוד אצלו. מנהלת המרכז הוסיפה, כי זהו בדיוק המסר ההפוך מזה שהם מנסים להעביר לנערות החולות וכי סוכני הדוגמניות מסכנים את חייהן.

הפעם האחרונה שבה הצליח סוכן כזה לגשת לנערה חולה היתה לפני שנה. מאז העובדים במרכז מונעים זאת. אחת המטפלות העובדות עם הנערות סיפרה ל”מטרו” כי הסוכנים פנו בעיקר לנערות חולות וכחושות במיוחד, בנות 14 ו-15. לחלק מהנערות המטופלות במרכז
BMI (מדד מסת הגוף) מתחת ל-14. BMI תקין לבוגרים בריאים נע בין 18.5 ל-24.9.
מנהל סוכנות הדוגמניות הבינלאומית “עלית” בשטוקהולם, פרדו קאזמי, גינה את הדברים שהובאו בידיעה בפני סוכנות הידיעות השבדית ואמר כי הסיפור “מגעיל ולא אתי”. הוא הוסיף כי אינו מאמין שסוכנויות גדולות או ידועות בשבדיה לקחו חלק בעניין.

האתר fashionista.com דיווח בעקבות הפרסום, כי סוכני דוגמניות הגיבו על תלונות המרכז בטענה שפנו רק לנערות שנראו להם בריאות, רזות בגבולות הבריאות, וכי לעולם לא ינסו לשדל נערות לרדת במשקל כדי לעבוד אתם. באתר הפמיניסטי “ג’זבל” צוין בתגובה לכך כי ודאי שהסוכנים לא ישדלו בנות לרזות כדי לעבוד אצלם, כי הם מלכתחילה פונים לבנות המאושפזות בשל רזונן הקיצוני.

סוכנות הידיעות השבדית ציינה, כי עד כה ישראל היא המדינה היחידה בעולם שחוקקה חוק נגד העסקת דוגמניות שה-BMI שלהן נמוך מדי וכי מדינות אחרות הציעו חוקים לא מחייבים בנושא זה ותו לא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ