מעצב האופנה ג’ון גליאנו ילמד בפארסונס בניו יורק

מאז פוטר מבית דיור בשל התבטאויות אנטישמיות, גליאנו אינו רצוי בעולם אופנת העילית. עצומה שהופצה השבוע קוראת לבטל את המינוי

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה אוחיון

השבוע נודע כי נעשה עוד צעד להכשרת חזרתו של המעצב השנוי במחלוקת ג’ון גליאנו למרכז תעשיית האופנה. על פי “ניו יורק טיימס”, גליאנו ילמד בפארסונס, מבתי הספר המוערכים בעולם לאופנה, שפועל במנהטן.

מאז פוטר, לפני כשנתיים, מבית דיור ונשפט בפאריס בשל התבטאויות אנטישמיות, גליאנו אינו רצוי בעולם אופנת העילית. עם זאת, באחרונה נעשה כבר צעד משמעותי ראשון להחזרתו לשם. המעצב אוסקר דה לה רנטה הזמין אותו לעצב אתו ועבד לצדו כמה שבועות.

עתה נכנס גליאנו גם לאקדמיה וילמד קורס לתלמידי תואר שני בנושא “האתגרים והקשיים” שבהנהגת בית אופנה עילית. לקורס אי קבלה נוקשים ויתקבלו אליו רק תלמידים מצטיינים, לאחר שיגישו תיק עבודות, חיבור ועבודת וידיאו.

ג’ון גליאנוצילום: אי-פי

הידיעה על התחנה החדשה בקריירה של גליאנו עוררה יחס מעורב. עורך הדיגיטל של המגזין האמריקאי “לאקי”, ג’ון ג’נוצי, כתב בחשבון טוויטר שלו סטטוס המבקר את החלטת פארסונס לשכור את שירותי המעצב. רבים הביעו תדהמה על ההחלטה אך היו שטענו כי צריך לתת לו הזדמנות להוכיח את עצמו אחרי שנענש.

בית הספר פארסונס פירסם תגובה רשמית ובה נאמר כי מיטב מעצבי האופנה - ובהם דונה קארן, אוליבר תייסקנס ודיאן פון פירסטנברג - מלמדים במוסד, וכי הקורס החדש יאפשר לתלמידים ללמוד מאחד המעצבים הגדולים והמוכשרים ביותר בדורו.

בעקבות פרסום הידיעה על המינוי הופצה ברשת עצומה אנונימית שחותמיה מתנגדים לכך. על פי העצומה, שכנראה פתח סטודנט בבית הספר, יש לגנות את מינוי האיש שבפברואר 2011 אמר בפומבי שהוא “אוהב את היטלר”, בפני קבוצת איטלקים אותם חשב ליהודים, שצילמו אותו במצלמה סלולרית.

את העצומה אפשר לראות בכתובת http://tinyurl.com/csx6uu5

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ