תמרה יובל ג’ונס תמונה לראשת המחלקה לאופנה וצורפות בבצלאל

יובל ג'ונס, בת ה-68, היא ממעצבות האופנה הבולטות בתעשיית האופנה הישראלית

שחר אטואן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחר אטואן

לאחר תהליך איתור מתמשך והפכפך, מסתמנת קבלת החלטה בנוגע למחליפתה של עינת לידר בראשות המחלקה לאופנה וצורפות ואופנה בבצלאל. נכון לעכשיו המתמודדת המובילה היא תמרה יובל ג'ונס, שהאפילה על שתי מועמדות מובילות לתפקיד: מעצבת האופנה קלודט זורע, מרצה בכירה במחלקה, שריכזה את לימודי האופנה במחלקה בארבע השנים האחרונות, וחוקרת האופנה אליסה דיאמנט, יהודייה אמריקאית המתגוררת בניו יורק, שם איישה בשנים האחרונות מגוון תפקידים בתעשיית האופנה האמריקאית.

יובל ג'ונס, בת ה-68, היא ממעצבות האופנה הבולטות בתעשיית האופנה הישראלית. את צעדיה הראשונים בתעשיה המקומית עשתה לקראת סוף שנות ה-60 של המאה שעברה כשחנכה בוטיק עצמאי בירושלים ושמו "מאוד", שהיה ייחודי וחלוצי, והזכיר באופיו את הבוטיקים הלונדוניים המסעירים של התקופה. בתחילת שנות ה-70 היא עברה להתגורר בתל אביב, ושם חנכה סלון אופנה שנקרא "תמרה", ושזכה להצלחה בקרב חוגי הבוהמה של העיר. במקביל היא עיצבה תלבושות לסרטים ולמופעי מחול וכן למותגים מקומיים בולטים כגון "משכית", "רקמה" ו"דורינא".

בשנות ה-80 היא העתיקה את חייה לאיטליה, ושם ניהלה את הסטודיו לעיצוב של המעצב רוברטו קוואלי. במשך עשור חייה נעו על הציר שבין יפו למילאנו, וב-87 היא ניסתה לשחזר את הצלחתו של בית האופנה העצמאי שייסדה, וחנכה סלון אופנה מפואר בתל אביב, אך זה נסגר כשלוש שנים לאחר מכן. באמצע שנות ה-90 שבה להתגורר כדרך קבע בארץ, אך לא לפני שהכירה למעצב האיטלקי את ויקטור בלאיש, אז סטודנט צעיר ומבטיח, שנהפך למעצב בכיר בבית קוואלי. מאז ששבה לארץ היא עיצבה גם גופי תאורה, שימשה כמרצה ומנחה בכירה בשנקר ואף כיהנה כראש מחלקת האופנה במוסד האקדמי בין השנים 2006-2004. בשנים האחרונות התמקדה בהנחיה ובליווי של מעצבים צעירים. בימים אלו היא שוקדת על כתיבתו של ספר שיגולל את קורותיה המקצועיים, בשיתוף עם המעצבת והעיתונאית יערה קידר.

ל"הארץ" נודע כי התוכנית שהציעה יובל ג'ונס להמשך פעילותה של המחלקה לאופנה וצורפות היתה המסקרנת והתקפה ביותר בעבור חברי הוועדה המאתרת, ובהם נשיאת בצלאל, פרופ' אווה אילוז, סגניתה, ד"ר טל בן צבי, ונציג המחלקה לאופנה וצורפות. נכון לעכשיו מינויה של ג'ונס לא אושר באופן סופי, ומבצלאל נמסר כי "מחר צפוי להתכנס הוועד המנהל ולהחליט על מינוי לראשות המחלקה לצורפות ואופנה באקדמיה הירושלמית לאמנות ועיצוב. הודעה רשמית תצא ברגע שתתקבל ההחלטה”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ