נחמן חן אריאל זכה בפרס לייטרסדורף לעיצוב אופנה - אופנה - הארץ

נחמן חן אריאל זכה בפרס לייטרסדורף לעיצוב אופנה

על הפרס, המוענק לבוגר מצטיין של מחלקת האופנה בשנקר, הוכרז בתצוגה של בוגרי המחלקה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שחר אטואן

בתצוגת בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, שהתקיימה הערב בתל אביב, זכה נחמן חן אריאל בפרס השנה על יצירתיות ומקוריות באופנה ע"ש מעצבת האפנה פיני לייטרסדורף. המעצבת המנוחה זכורה בזכות עבודתה עם רות דיין ב”משכית” באמצע המאה שעברה, ובעיקר בזכות חזון פורץ דרך ליצירת אופנה בינלאומית ברוח המקום. 

זוהי הפעם השנייה שפרס לייטרסדורף מוענק לבוגר מצטיין במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר. הפרס, שכולל מענק כספי בשווי של 50,000 שקלים, נועד לעידוד היצירה של הבוגר המצטיין. בשנה שעברה זכתה בו דפנה פילוסוף.

מתוך הקולקציה זוכת הפרס של נחמן חן אריאל

הקולקציה שזיכתה את חן אריאלי בפרס, "אבולציה שקטה", נוצרה בהשראת גני הפסלים התת-ימיים שיצר האמן הבריטי ג'ייסון דה-קיירס טיילור. דה-קיירס טיילור נוהג להציב את פסלי האבן שהוא יוצר בקרקעית הים. עם הזמן נעשים מיצבי הפסלים האלו לכר גידול לאצות, אלמוגים ושאר צמחים ויצורים חיים ימיים, והפסלים עצמם הופכים מצלמיות דוממות למערכות דינמיות ורוחשות חיים. בדגמים שעיצב, חן אריאל שילב מלאכות יד מסורתיות וחומרים ששאל מהמצולות, כמו למשל ספוגי ים ועורות דגים.

חברי ועדת השופטים של הפרס הם אנדריאה (דושי) לייטרסדורף, נכדתה של המעצבת המנוחה, לאה פרץ, ראשת המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, מוטי רייף, מפיק ומייסד שבוע האופנה בישראל, וקובי הלפרין, המעצב הראשי של בית האופנה האמריקאי קנת קול . הם מצאו כי עבודתו של חן אריאל מרתקת ומרגשת, "משלב בחירת הנושא ופיתוח החומרים, שחלקם טקסטיליים וחלקם זרים לעולם האופנה”. בנימוקי הבחירה ציינו עוד כי "התרגום המרומז של נושא ההשראה, פי שבא לידי ביטוי בקולקציה, מצביע על רגישות אומנותית ועיצובית גבוהה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ