ראסל בראנד תקף את העבר הנאצי של הוגו בוס - וסולק מהבמה

בראנד סולק מטקס איש השנה של המגזין “ג’י־קיו” לאחר שהזכיר כי המעצב הגרמני עיצב מדים לנאצים, ש”נראו פשוט נפלא”

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

השחקן הבריטי ראסל בראנד ("ארתור") סולק מטקס איש השנה של המגזין "ג'י־קיו" לאחר שבנאומו הזכיר כי המעצב הגרמני הוגו בוס, שהחברה הקרויה על שמו נתנה חסות לאירוע, התעשר מעיצוב המדים של הנאצים. "כל מי שיודע משהו על היסטוריה ואופנה", יודע כי הוגו בוס עשה מדים לנאצים”, אמר בראנד בטקס, שנערך ביום שלישי בשבוע שעבר. “אבל הם נראו ממש אחלה. אין ספק שהם נראו פשוט נפלא כשהם הרגו אנשים בשל דתם ובשל נטייתם המינית".

בתום הנאום שלו סולק בראנד מהמקום על ידי עורך המגזין, דילן ג'יימס. בחשבון הטוויטר שלו צייץ בראנד את חילופי הדברים הבאים: "ג'יימס לבראנד: ‘פגעת ברגשותיו של בוס’"; “בראנד לג'יימס: ‘בוס פגע ברגשותיהם של יהודים’".

בוס מת ב-1948. המותג אישר עוד ב-1997 כי בוס היה קשור למפלגה הנאצית. "ניו יורק טיימס" דיווח על כך בזמנו. בשנות ה-30 חברת ההלבשה של בוס היתה ידועה יותר בזכות ייצור מדים מאשר חליפות עסקים. החברה גילתה את הקשר למפלגה כאשר שווייץ פירסמה חשבונות בנק רדומים ששמו של בוס התנוסס מעליהם. "ודאי שאבי היה חבר במפלגה הנאצית", אמר אז זיגפריד בוס ל”ניו יורק טיימס", "אבל מי לא היה חבר בה אז? כל התעשייה עבדה בשביל הצבא הנאצי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ