פרסום ראשון

צפו בקולקציה הראשונה של מותג משכית המתחדש

המעצבת שרון טל חברה למייסדת רות דיין, כדי להקים מחדש את המותג שפעל מאז שנות ה-50 ונסגר ב-1994 ■ צפו בקולקציה הראשונה של משכית בגלגולה החדש, שתוצג מחר ■ הכתבה המלאה תתפרסם בגיליון "גלריה שישי"

שחר אטואן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחר אטואן

ב-2011 שבה שרון טל לישראל לאחר שהות ממושכת באירופה, שם עבדה בין השאר בלאנוון בפריז ובבית אלכסנדר מקווין בלונדון, וביקשה לייסד כאן מותג עצמאי "שיהיה מקומי אבל גם בינלאומי", כהגדרתה. הזדהות עם הערכים שייצגה משכית, היא אומרת, הניעה אותה ליזום פגישה עם רות דיין, מייסדת המותג. המפגש ההוא הפך לסדרת מפגשים ובסופם הצליחה טל לשכנע את דיין להחיות את המותג המיתולוגי, שהוקם בשנות ה-50 ונסגר ב-1994.

מחר (חמישי) יוכרז רשמית המותג בגלגולו השני וקולקציה ראשונה תוצג. זו עוצבה על ידי טל כמחווה לארבעים שנות פעילותה של משכית, וחבה חוב אסתטי למורשת הסגנונית של המותג. קדמו לעיצובה סיורים משותפים של טל ודיין ברחבי הארץ לאיתור אומניות שעבדו בעבר עם משכית ובעלי מלאכה מיומנים, פתיחת משרדים וסטודיו במושבה האמריקאית בתל אביב וגיוס משקיעים ובהם התעשיין סטף ורטהיימר.

6 מתוך 6 |
מתוך הקולקציה הראשונה של משכית המחודשצילום: דודי חסון
1 מתוך 6 |
צילום: דודי חסון
2 מתוך 6 |
צילום: דודי חסון

בעתיד, אומרת טל, היא תרצה להרחיב את ההיצע לכלים וחפצי נוי, כמו במתכונת המקורית של משכית, וכן לפתח בדים מקוריים בארץ. יותר מכך – החזון הוא החזרתו של מפעל משכית על כנו. האם במציאות העכשווית יוכל מיזם מהסוג הזה – שהוקם בזמנו למטרות לאומיות – להצליח, בעיקר בזירה הבינלאומית? אין ספק שכאן האתגר גדול. אבל שאלה מעניינת לא פחות היא האם יוכל לסמן פרק חדש ואופטימי בקורות האופנה המקומית ולהמריץ מעצבים צעירים.  

הכתבה המלאה תתפרסם בגיליון "גלריה שישי" השבוע

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ