האם H&M תעלה מחירים כדי לסייע לעובדיה?

רשת האופנה השוודית מסרה כי היא עשויה להעלות מחירים כדי לשלם יותר לעובדיה בבנגלדש ובקמבודיה, המשתכרים שני דולר ביום

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה אוחיון

רשת האופנה H&M עשויה בעתיד להעלות את מחירי המוצרים שלה, במטרה לשלם משכורות גבוהות יותר לעובדיה, החיים ועובדים באזורים מוכי עוני בבנגלדש ובקמבודיה - כך פורסם ב"טלגרף" הבריטי. העניין נחשף לאחר שהתקיימה פגישה בין הבעלים והמנהלים של הרשת בשטוקהולם ובין קבוצות חברתיות, שלחצו על הרשת בעניין. זאת, לאחר שהתברר כי עובדי הרשת בבנגלדש משתכרים שני דולר ביום על עבודתם הקשה במפעלי הייצור.

הנהלת המותג מסרה לפעילים החברתיים בפגישה כי עליית מחירים ברשת היא אפשרית, אך הצרכנים אינם צריכים לדאוג מעלייה משמעותית במחירים בעתיד הקרוב. הארגון החברתי ״סוודווטש״, הפועל בעניין זה, תיאר את הודעת המותג כפריצת דרך של ממש, שכן זו הפעם הראשונה שהוא מביע נכונות להעלות מחירים ומודה כי הצרכנים צריכים להיות מוכנים לכך. אמנם שינוי של ממש במצבם הכלכלי של העובדים בבנגלדש יכול להתרחש רק בעוד שנים, אך זו הפעם הראשונה שהמותג מביע נכונות פומבית ורשמית לבוא לקראתם של איגודי העובדים, העובדים עצמם וספקי העבודה המקומיים.

התהליך התחיל בחודש שעבר, אז הכריז המותג כי כל עובדיו צריכים להיות מסוגלים לחיות ולהתפרנס מהמשכורות שהם מקבלים. אמש נמסר מהנהלת המותג כי הם מתכוונים להשתמש בגודלם ובכוחם להשפיע יותר על מצב העובדים, לשפר את משכורותיהם ולהעניק להם הכשרה מסודרת במקומות עבודתם. התוכנית מופצת על ידי הרשת השוודית גם לרשתות אופנה אחרות, המעסיקות עובדים באזורים דומים, ומשא ומתן מקביל מתנהל גם עמן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ